loopProblem zapętlania materiałów filmowych, kompozycji czy pojedynczych warstw jest ciągle pojawiającym się problemem na wszelkiego rodzaju forach internetowych i grupach dyskusyjnych. Sam dawno temu popełniłem video tutorial pokazujący jeden ze sposobów na zapętlenie materiału.  Całe szczęście od tego czasu w sieci pojawiło się kilka lepszych sposobów na to i poradników nagranych na o Wielę lepszym poziomie niż moje dzieło. I całe szczęście 🙂

Dziś w sieci pojawił się nowy skrypt służący do loopowania (zapętlania) materiałów w After Effects przy pomocy pojedynczego kliknięcia. Skrypt o nazwie The LoopMaker daje nam możliwość loopowania dowolnych materiałów(film, animacja) i dowolna ich ilość jednocześnie.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji możliwości skryptu i każdego zainteresowanego do jego pobrania.

Skrypt do pobrania:

loopobr1

Kolejnym sposobem jest użycie innego skryptu – krążącego po sieci od jakiegoś czasu  pt_AutoExpress. Służy on do dodawania do dowolnego parametru w kompozycji After Effects nie tylko funkcji loop (zapętlania), ale także wiggle (chaotycznego ruchu, „trzęsienia”) i smooth (wygładzania).

Pobierz:

loopbr2

 

Niezastąpiony Help programu Afer Effects również przychodzi nam z pomocą w tek sprawie: Loop

To chyba tyle ile można było napisać na ten temat na dziś. Zapraszam do eksperymentów ze skryptami i dzielenia się doświadczeniami.