Nawet, gdy kończy się droga, bohaterowie Le Gouffre nie poddają się, próbując ciągle iść do przodu. Ich twórcy z kanadyjskiego Lightning Boy Studio, tworzonego przez trzech szkolnych znajomych, robią dokładnie to samo, rzucając pracę i z ekstremalnie niskim budżetem podążając za marzeniami. Dzięki wytrwałości oraz zaangażowaniu prowadzą swój pierwszy projekt do światowego sukcesu.

legouffre 01

Animacja Le Gouffre powstała w 2014 roku jest uhonorowaniem poświęcenia podejmowanego w celu osiągnięcia marzeń. W 10 minutach opowiada historię dwóch podróżników, którzy napotkawszy na swoim szlaku ogromną przepaść, nie poddają się, lecz podejmują próbę odbudowania zniszczonego mostu. Poświęcają się pracy, pokonując kolejne wyzwania przybliżające ich do zwycięstwa, a ich zaangażowanie inspiruje lokalną społeczność. Okoliczni ludzie, z początku obojętni, w czasem zaczynają im kibicować i wspierać w osiągnięciu celu.

legouffre 02

Le Gouffre to pierwszy projekt młodego zespołu Lightning Boy Studio z Montrealu. Carl Beauchemin, Thomas Chretien i David Forest zdecydowali się rzucić dotychczasowe posady i w całości zaangażowali się w swój autorski projekt. Z ekstremalnie małym budżetem i całkowitym poświęceniem wspólnemu celowi, tworzyli samowystarczalny zespół, który przez dwa lata pracował, napotykając na swojej drodze kolejne wyzwania.

Zobaczcie jak wyglądała praca nad projektem:

Jedno z największych nastąpiło pół roku przez premierą Le Gouffre, kiedy twórcy Lightning Boy Studio postanowili rozpocząć akcję crowd-fundingową, aby przezwyciężyć problemy finansowe, niepozwalające im na dokończenie projektu. Wsparcie ludzi z całego świata było niesamowite, ponieważ osiągnięto 200% celu w niecałe dwa dni, finalnie społeczność wsparła artystów 19 tys. dolarów, co wypełniło założenia w 400%. Dzięki tej pomocy, zespół był w stanie zapłacić pomiędzy innymi za muzykę oraz montaż dźwięku.

Le Gouffre zdobył uznanie na ponad 40 światowych festiwalach, zdobywając liczne nominacje i 6 tytułów Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Animowanego.

Le Gouffre jest opowieścią o pasji, poświęceniu w imię spełniania marzeń, przyjaźni i ciężkiej pracy. Jego twórcy zwizualizowali nim swoje ideały i zupełnie niespodziewanie zdołali osiągnąć równie wielkie efekty. Filmowy most jest metaforą determinacji, która niesie ze sobą spełnienie, współpracę, ale też straty, pomimo których, należy ciągle iść do przodu. To piękny morał, który inspiruje i przekonuje, że wszystko jest możliwe.