Laboratorium Designu i Sztuki to projekt unikatowy w skali kraju mający na cel kształcenie oraz rozwijanie praktycznych umiejętności skierowanych do osób w każdym wieku. Nasz serwis objął patronatem medialnym projekt a szczególnie Pracownię Audiowizualną i w związku z tym zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego przedsięwzięcia.

laboratorium designu i sztuki

Projekt Laboratorium Designu i Sztuki to unikatowa w skali kraju koncepcja kształcenia oraz rozwijania praktycznych umiejętności skierowana do osób w każdym wieku oraz z różnych grup społecznych.

Zajęcia angażują także lokalnych oraz ogólnopolskich artystów, animatorów, specjalistów z dziedzin projektowania stając się platforma prezentacji ich dokonań, pozwalają na zdobycie cennego doświadczenia i kontakt z odbiorcami ich działań.

PRACOWNIA UBIORU

pracownia-ubioru-wro

W PRACOWNI UBIORU uczestnicy będą mogli od podstaw poznać zasady powstawania elementów codziennej garderoby.

Zorganizujemy zarówno kurs nauki wykroju, dobierania tkanin i szycia od podstaw, jak i kursy mistrzowskie oraz konsultacje z autorytetami i uznanymi specjalistami.

PRACOWNIA UBIORU to jednak nie tylko zajęcia krawieckie. Chcemy sięgnąć również do umiejętności, których uczestników nauczyć mogą lokalni rzemieślnicy – szewcy, kuśnierze, kapelusznicy. Stad program pracowni dotyczy nie tylko szycia ubrań, ale tworzenia całej gamy akcesoriów i dodatków, wymagających poznania wielu, często bardzo zróżnicowanych technik.

PRACOWNIA MEBLA

pracownia-mebla-wro

W ramach PRACOWNI MEBLA zaproponujemy cykl zajęć poświęconych przede wszystkim projektowaniu i wykonywaniu mebli, drewnianych akcesoriów do domów, jak i renowacji oraz przeróbce mebli już istniejących.

Dzięki zaproszonym do prowadzenia warsztatów specjalistom, każdy z uczestników będzie mógł w czasie szkoleń nauczyć się techniki wyrobu elementów składowych mebli wykonanych przede wszystkim z drewna, lecz nie tylko, opanować metody obsługi specjalistycznych narzędzi czy dowiedzieć się jak odnowić i upiększyć stare obiekty tak, by ich nie zniszczyć. Kompleksowy program pozwoli amatorom meblarstwa na zapoznanie się z podstawami wyrobu wyposażenia wnętrz.

PRACOWNIA DESIGNERA BIZNESU (PRACOWNIA MŁODEGO PRZEDSIEBIORCY)

pracownia-designera-biznesu-wro

PRACOWNIA DESIGNERA BIZNESU to oferta zarówno dla tych, którzy już prowadza firmę, jak i tych, których biznes dopiero startuje – szczególnie twórców, projektantów, artystów, rzemieślników i innych osób działających w sektorach kreatywnych, które swoja pasje chcą przekuć w sposób na zżycie. Cykl szkoleń to również wprowadzenie w świat nowoczesnej komunikacji wizualnej i dowód na to, ze design to nie tylko dodatek estetyczny, ale sposób myślenia i wymierny zysk finansowy.

PRACOWNIA AUDIOWIZUALNA

pracownia-audiowizualna-wro

PRACOWNIA AUDIOWIZUALNA to unikatowa okazja do nabycia umiejętności niezbędnych dla wszystkich, którzy chcieliby się zawodowo związać z projektowaniem graficznym, animatorstwem, produkcja filmowa czy muzyczna – branże nie tylko dające olbrzymie możliwości rozwoju w warunkach rosnącego zapotrzebowania przemysłu multimedialnego na profesjonalna kadrę, ale również pozwalający na prace dla klientów z całego świata.

Na program pracowni składają się m.in. kursy animacji 3D czy postprodukcji filmowej i efektów specjalnych. Partnerami merytorycznymi PRACOWNI AUDIOWIZUALNEJ są specjalisci-praktycy, mający doświadczenie pracy przy międzynarodowych produkcjach.

PRACOWNIA DRUKU

pracowania-druku

PRACOWNIA DRUKU, jako cykl ma za zadanie przygotować uczestników do prowadzenia procesu wydawniczego – wyposażyć ich w komplet umiejętności niezbędnych, by potrafili tworzyć publikacje różnego typu. By osiągnąć ten efekt, merytoryczny zakres programu rozciąga się od tradycyjnych technik drukarskich aż po nowoczesne projektowanie graficzne.

Zajęcia poprowadzą zarówno przedstawiciele ginących zawodów rzemieślniczych, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz, jak i specjaliści z dziedziny edytorstwa, projektowania opierającego się na nowoczesnych osiągnięciach technologicznych. W ramach PRACOWNI DRUKU uczestnicy spotkają się z nadodrzańskimi rzemieślnikami, a także odwiedza lokalna drukarnie i będą mogli brać udział w szkoleniach projektowania kroju pisma czy składu książki.

PRACOWNIA SENIOR DESIGN

pracownia-senior-design-wro

Warsztaty odbywające się w ramach tej pracowni adresowane są do osób wieku 60+, członków lokalnych klubów seniora oraz słuchaczy dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Chcemy dać seniorom jak najwięcej propozycji, dzięki którym mogą się zaktywizować i zintegrować!

Staramy się również, aby w ofercie pojawiały się zajęcia umożliwiające współprace międzypokoleniową.

PRACOWNIA KIDS

pracownia-kids-design-wro

Dzieci kryją w sobie niesamowity potencjał, a my chcemy pomóc im go odkryć. Oferta pracowni jest różnorodna i skierowana do dzieciaków w każdym wieku. Proponujemy zajęcia aktywizacyjne dla najmniejszych (od 1 roku życia!), szereg warsztatów dla większych: od artystycznych aż po kulinarne. Inwestowanie w dzieciaki to inwestycja w przyszłość!

Całość zajęć w ramach projektu będzie się odbywać we wrocławskim Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu 2016 a końcem projektu będzie wystawa finałowa zaplanowana na grudzień 2016. Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach.

Więcej na temat projektu: LABORATORIUM designu i sztuki