kreatywny-bazar-01-11_nowy magazyn interaktywny o graficeNiedawno pisaliśmy o definitywnej śmierci  znanego wszystkim miesięcznika .PSD Photoshop. Przyroda jednak nie znosi próżni i kwestią czasu było powstanie nowego wydawnictwa w tej dziedzinie. Kreatywny Bazar – to nowy gracz na rynku pism o grafice i okolicach.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o nowym wydawnictwie. Pierwszy numer magazyn Kreatywny Bazar trafił do odbiorców. Pismo wydawane jest w formie interaktywnego pliku PDF które każdy może pobrać bez opłat ze strony. Pliki zostały przygotowane w trzech wersjach jakościowych – w wysokiej rozdzielczości  oraz w niższej – do pobrania których potrzebujemy rejestracji na stronie. Oraz w niskiej rozdzielczości bez rejestracji.

kreatywny-bazar-01-11

Pobierz w niższej rozdzielczości:

pobierz

Pobierz w wyższych rozdzielczościach (wymaga rejestracji):

kliknijtu

Nasza subiektywna ocena:

Po przejrzeniu magazynu i dość burzliwej dyskusji w redakcji pierwszemu numerowi magazynu dajemy ocenę 4 w pięciostopniowej skali. Ocena po pobieżnym przejrzeniu może pisma może okazać się za wysoka ponieważ naszym zdaniem magazyn jest dość niespójny, dość chaotycznie poskładany wizualnie niedopracowany. Jest jednak druga strona czyli część treść pisma – która jest bardzo ciekawa i na dobrym poziomie.

Reasumując mamy nadzieję że w kolejnych numerach wszelkie niedociągnięcia „wizualne” zostaną naprawione a poziom merytoryczny tekstów pozostanie taki sam albo będzie rósł z numeru na numer. Jednym słowem – gratulujemy ekipie kreatywnego bazaru nowego wydawnictwa i czekamy na kolejne numery.

A Was prosimy o pobieranie, przeglądanie i czytanie Kreatywnego Bazaru i komentarze wraz z uwagami na jego temat – wszelkie sugestie i uwagi przekażemy ekipie wydawnictwa KB.