film-video-foto-2012Za nami już dwa dni Targów Film Video Foto 2012 w Łodzi, a wszyscy, którzy się spóźnili, jeszcze dziś do godziny 16:00 mogą odwiedzić targi i zobaczyć, co słychać na rynku i jak będzie wyglądał najbliższy rok w świecie fotografii i filmu profesjonalnego, półprofesjonalnego i amatorskiego.

W tym roku jubileuszowa – piętnasta edycja targów odbywa się po raz pierwszy w zupełnie nowej i – co za tym idzie – nowoczesnej hali. Plusem nowego miejsca z pewnością jest to, że wszystkich wystawców można było zgromadzić pod jednym dachem,targi-film-video-foto-2012-2 co ułatwia zwiedzanie. Nie hala nas jednak najbardziej interesuje, ale to, co jest w niej prezentowane, więc poniżej pokrótce kilka słów o nowościach, nowinkach i ciekawostkach, które zaprezentowali wystawcy, a które nas najbardziej interesowały.

 

I tak, od strony sprzętowej mogliśmy pooglądać i podotykać wersję przedprodukcyjną najnowszego Canona EOS 1D X, Canona C300, a także Nikona D800 czy Nikona D4. Dla fanów wszelkiej maści stabilizacji pojawiło się sporo małych kranów, rigów czy sliderów. Na targach, jak co roku, pojawili się branżowi wydawcy, m.in. Film&TV Kamera, FilmPro czy Computer Arts.

A dla wszystkich szukających wiedzy na targach pojawiła się również ekipa Eduweb wraz z Grzegorzem i Jerzym (znanym również jako Maltaannon), promujący przede wszystkim swój najnowszy zaawansowany kurs programu Adobe After Effects, który już wkrótce pojawi się w sprzedaży, a o którym z pewnością już wkrótce przeczytacie więcej na naszych stronach.

targi-film-video-foto-2012-1

Oczywiście, jak co roku, największym powodzeniem cieszyły się… hostessy 🙂

Strona www targów: http://www.mtl.lodz.pl/fvf

Strona Facebook targów: http://on.fb.me/fbFVF2012

 

Edit (31.03.2012):

Zapraszamy również do obejrzeni krótkiego video sprawozdania z tego co działo się na targach Film-Video-Foto 2012 w Łodzi: