jurney_to_the_centerCzy ktoś jeszcze pamięta taki film Podróż do wnętrza ziemi 3D? Pewnie niewielu, ale dziś chcielibyśmy wam go przypomnieć razem z Kertem Gartnerem i zaprezentować relację z pokazu prezentującego powstawanie efektów specjalnych do tego filmu i między innymi techniki 3D.

Ostatnimi czasy wszyscy piszą o 3D, jako technologii przyszłości, kolejnym etapie po HD i nazywają to zjawisko rewolucją. Czy to rewolucja – nie wiem, jednak ilość powstających „dzieł” w tej technice mówi samo za siebie. Powstaje wszystko od kreskówek dla dzieci przez filmy pornograficzne aż do prezentacji całunu turyńskiego.

Poniższa prezentacja pokazuje poza wspomnianymi już zagadnieniami i problemami związanymi ze zdjęciami w materiałach stereoskopowych także symulacje wody, projektowanie postaci czy compositing. Prezentacja prowadzona przez wspomnianego już Kerta (wcześniej publikowaliśmy jego tutoriale związane z różnicami pomiędzy AE a Fusion: AE kontra Fusion) z VFXhaiku, a zaprezentowana w roku 2008 na Frantic Films – zapraszamy.

Kliknij:

jurney-to-the-center-of-the-earth-3d