Motionfreaks-pl---nagrodzone-prace-animacja1_mini

Kilka tygodni temu obiecaliśmy opublikować kilka słów od autorów nagrodzonych prac naszego konkursu na Ident serwisu Motionfreaks.pl. Po długich oczekiwaniach dziś publikujemy tekst nadesłany przez pierwszego z nich – Kamila Adamskiego.

 

Nagrodzona praca:

https://www.youtube.com/watch?v=PCEPc7aaXfc

Na początek, kilka słów o sobie: mam na imię Kamil, mam 21 lat, a grafiką komputerową interesuję się od lat czterech, w tym od dwóch – poważnie. Jestem samoukiem, swoją wiedzę zawdzięczam książkom oraz szerokim zasobom Internetu. Obecnie jestem „freelancerem”, chociaż miałem już swój epizod jako grafik komputerowy w firmie w Gliwicach. Programy, jakich obecnie używam (w mniejszym lub większym stopniu), to: Blender, Maya, 3DSMax, Zbrush,TheaStudio, After Effects, Nuke, PFTrack, Sony Vegas, Photoshop.

Moje prace można zobaczyć pod adresem: adrian2608.weebly.com.

Tworzenie pracy konkursowej zacząłem od odnalezienia inspiracji, która przyszła szybko – od początku widziałem Ident w postaci wyścigu. Często możemy zobaczyć sekwencje ujęć w filmach akcji, gdzie kamera skacze z ociekającego potem czoła kierowcy na rozgrzane do czerwoności koło, następnie nieruchoma kamera i przejazd samochodu obok, ewentualnie wybuch na drugim planie, przelatujące odłamki, totalne szaleństwo. W takiej samej konwencji (choć nie aż tak intensywnie) chciałem pokazać swój Ident. Czy mi się udało, pozostawiam do osądu widzom.

adamski-animacja-mf1

Programy użyte do stworzenia identu to: Blender, Nuke, After Effect’s, Sony Vegas. Największa część pracy zrobiona była w blenderze. Oczywiście zanim cokolwiek renderowałem do formatu EXR, zrobiłem kilka przymiarek, aby dostosować dobry timing do animacji kamer.Na podstawie tego materiału, gdy praca renderowała się w Blenderze, mogłem jednocześnie pracować nad dźwiękiem w Sony Vegas. Następnie renderingi w formacie EXR( konkretnie MultiLayerEXR) przeniosłem do programu Nuke i wykonałem finalną kompozycję. Nie było to klasyczne łączenie „Beauty pass” przez mixowanie ze sobą przebiegów renderingu – po prostu nie było takiej potrzeby. Postprodukcja została ograniczona do korekcji koloru. Następnie wyrenderowałem sekwencje PNG i wszystko złożyłem w blenderowym Sequence edytorze do formatu avi.

adamski-animacja-mf2

Żałuję, że do produkcji nie przyłożyłem się trochę bardziej – miałem w tym czasie trochę na głowie i  projekt ten był traktowany trochę po macoszemu. W każdym razie – cieszę się z wyróżnienia i mam nadzieję na więcej tego typu zabaw.

Na koniec chciałbym przedstawić również mały making off video.

https://www.youtube.com/watch?v=9L5J4VQQnaE

Pozdrawiam.