HoudiniTHUMB27 lipca światło dzienne ujrzał HOUDINI 11, zaawansowany program do grafiki 3d, animacji, symulacji i efektów specjalnych.

 

Największe zmiany jakie wprowadzili twórcy Side Effects to nowy zoptymalizowany silnik fluidów, do 70 razy szybszy, nowe narzędzia do kontrolowanych destrukcji, rozbudowane oświetlenie i cienie z podglądem bespośrednio w viewporcie, poprawiono render Mantra, dzięki nielimitowanym tokenom można dystrybuować rendering na wiele komputerów oraz nowe elementy interfejsu.

Houdini1

Warto również dodać, iż podobnie jak we wcześniejszych wersjach Houdini jest dostępny w kilku wersjach:

Houdini Apprentice: darmowa wersja, posiada jednak ograniczenie rozdzielczości do SD plus watermark na renderach. Posiada jednak najważniejsze funkcje pełnej wersji Master. Oczywiście nie możemy tej wersji wykorzystywać komercyjnie.

Houdini Apprentice HD: wersja w cenie 99$, bez watermarków,rozdzielczość do fullHD z najważniejszymi funkcjami wersji Master, podobnie jak wersji darmowej, tej również nie możemy wykorzystać komercyjnie.

Houdini Master: pełna wersja komercyjna bez limitów.

Houdini2

Poniżej prezentacja nowych funkcji przygotowana przez studentów szkół VFX:

https://www.youtube.com/watch?v=uZts4WhUkr0

A jeżeli planujecie rozpoczęcie przygody z programem Houdini polecam bardzo dobre kursy przygotowane przez zespół Digital Tutors.

Darmową wersję i więcej o nowym Houdinim znajdziecie na stronie Side FX.