Programu HitFilm Pro – mimo że jest to jeden z młodszych programów tego typu na rynku – nie trzeba przedstawiać. Jest to bardzo dobry program do montażu wideo oraz wideo efektów i animacji. Wersja HitFilm Pro 2017 dziś ma swoją premierę i przynosi bardzo wiele nowości i udoskonaleń.

hitfilm-pro-2017-premiera

Połączenie w jedno funkcji montażu wideo oraz tworzenia efektów wizualnych 2D i 3D w wersji HitFilm Pro 2017 idzie jeszcze dalej. Twórcy programu nadal kontynuują tradycję bycia połączeniem Premiere Pro i After Effects spod znaku Creative Cloud od Adobe. Co ciekawe aktualizację otrzymał również zestaw dodatków/pluginów HitFilm Ignite 2017 który kupując HitFilm Pro otrzymujemy w pakiecie lub możemy kupić również, jako samodzielną paczkę.

Co oferuje HitFilm Pro 2017 dla montażystów?

hit-film-pro-2017-hero-interface-image

 • auto sync i zaawansowany mikser audio – zdecydowanie poprawia możliwości edycji i pracy z audio
 • profesjonalny 3D compositing
 • ponad 500 efektów i presetów
 • renderowanie obiektów 3D
 • profesjonalne narzędzia kluczowania

Co oferuje HitFilm 2017 dla twórców efektów wizualnych?

hitfilm-pro-2017-motion-graphics-animation

 • szybki rendering modeli 3D – użycie wirtualnych kamer, świateł z realistycznym cieniowaniem, refleksy/odbicia,
 • zaawansowany generator drobin(particles)
 • Moha Tracking – poza wbudowanym trakerem punktowym częścią programu HitFilm Pro jest również zaawansowany traker Mocha
 • 3D teksty i kształty dzięki dodaniu pluginu Boris FX
 • 3D camera projection
 • scopes – dodanie Vectorscopów, Waveformsów and Histogramów z możliwością również ich renderowania w materiale końcowym
 • stabilizacja obrazu, redukcja efektu rolling shutter oraz redukcja ziarna/szumów z materiału

Z rzeczy, o których również warto wspomnieć to fakt jeszcze szybszego i stabilniejszego działania dzięki architekturze 64bitowej oraz wsparci GPU. Wsparcie pracy dla 32 bitowego koloru oraz dla materiałów nawet do 8K. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie również render queue – czyli czegoś w rodzaju zintegrowanego Adobe Media Encoder, dzięki czemu możemy jednocześnie dodać wiele zadań renderowania.

HitFilm Ignite 2017

ignite-inside-premiere-pro-2017

Jest to zestaw ponad 150 dodatków/pluginów będących częścią programu HitFilm Pro, które również możemy używać w dowolnie wybranym ulubionym programie, na którym pracujemy w tym Adobe After Effects, Adobe Premiere, Apple Final Cut Pro X, Apple Motion, Sony Catalyst, Blackmagic Design DaVinci Resolve, The Foundry Nuke, Grass Valley EDIUS, Avid Media Composer i Vegas Pro 14.

Dodatki są dostępne, gdy kupimy program HitFilm oraz w postaci oddzielnej autonomicznej paczki.

Cena programu HitFilm Pro 2017 (wraz z paczką dodatków Ignite, Moha HitFilm plugin, BorisFX 3D Objects, BorisFX Title Studio) – to 349 dolarów  a za samą paczkę dodatków HitFilm Ignite musimy zapłacić 199 dolarów.

Podsumowując … Program HitFilm Pro ma kilka drobnych wad – jak przystało na stosunkowo nowy na rynku program, jednak biorąc pod uwagę cenę i możliwości jest świetną alternatywą dla wielu osób, które nie chcą iść np. w stronę subskrypcji Adobe czy wydawać naprawdę sporych ilości pieniędzy na inne programy.

Kupić pełną wersję lub pobrać trial programu możecie tu:

HITFILM PRO 2017 DOWNLOAD

Dostępny jest również darmowy program HitFilm 4 Express- dowiedz się więcej tu: HIT FILM 4 EXPRESS – ZUPEŁNIE ZA DARMO