Firma FXHome jeszcze kilka miesięcy temu znana tylko nielicznym na początku tego roku wdarło się na rynek z darmową wersją programu HitFilm 2 Express, która zrobiła furorę. Teraz został zaprezentowana najnowsza wersja programu HitFilm 3 Pro, który niesie ze sobą wiele nowości i zmian.

hitfilm-3-pro-download-fxhome

Dla niewtajemniczonych HitFilm to program łączący w sobie możliwości programu montażowego (jak Premiere Pro) oraz narzędzia do animacji i efektów wizualnych oraz compositingu, (jakim jest np. After Effects) a wszystko to w bardzo przystępnej cenie.

hitfilm3pro-nowe-mozliwosci

Wśród nowych funkcji programu HitFilm 3Pro należy wymienić:

  • nowy interfejs programu
  • tekstury 3d dla efektów cząsteczkowych
  • automatyczne trakowanie masek
  • wsparcie dla OpenFX
  • profesjonalne narzędzia do odszumiania materiału wideo
  • zintegrowany system planar trackingu mocha 4
  • 20 zupełnie nowych efektów

To tylko najważniejsze ze zmian. O wielu z nich będziemy mówili bardziej szczegółowo w nadchodzących tutorialach i artkułach na naszej stronie.

Co ciekawe nowe ceny najnowszej odsłony programu otrzymały również niższą cenę. Za pełną wersję HitFilm 3 Pro zapłacić musimy 299 dolarów (289 euro lub 229 funtów), a aktualizacja – dla posiadaczy wcześniejszej wersji – to koszt 199 dolarów dla systemów Mac i PC. Warto wspomnieć również o tym, że kupując HitFilm 3 Pro otrzymujemy licencję na trzy stanowiska oraz paczkę wtyczek HitFilm Plugins (pisaliśmy o nich więcej w artykułach: DODATKI HITFILM W ADOBE AFTER EFFECTS i HITFILM PLUGINS – WIDEO RECENZJA), których możemy użyć w programach Sony Vegas, After Effects, Premiere Pro, Final Cut Pro X i Motion.

Program możecie pobrać w wersji trial oraz kupić na stronie producenta:

HITFILM 3 PRO DOWNLOAD

W razie pytań, problemów z programem lub gdybyście chcieli się pochwalić swoimi osiągnięciami w pracy z programem – nasze komentarze oraz social media są do waszej dyspozycji.