Dziś dzięki bardzo dobrym kamerom w telefonach, niedrogim aparatom fotograficznym z możliwością nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości i tanim kamerom – każdy staje się filmowcem. Od dziś dzięki programowi HitFilm 3 Express zupełnie za darmo zmontujesz, udźwękowisz i dodasz efekty specjalne do każdego ze swoich filmów.

hitfilm-3-express-pobierz-za-darmo2

A wszystko to możliwe dzięki współpracy firmy FXHome – twórcy programu HitFilm oraz znanego wszystkim filmowcom amatorom kanału YT – Film Riot.

Firma FXHome jakiś czas temu dość mocno weszła w rynek oprogramowania do montażu wideo i efektów wydając serię swoich programów HitFilm. Kolejną swoistą rewolucją dostarczoną przez firmę była czasowa promocja w ramach, której każdy mógł pobrać – i potem korzystać – program HitFilm 2 Express (pisaliśmy o tym tu: EFEKTY SPECJALNE I ANIMACJE ZA DARMO DZIĘKI HITFILM 2). Firma wydała również zestaw dodatków do programów montażowych i postprodukcyjnych m.in.  Adobe After Effects (DODATKI HITFILM W ADOBE AFTER EFFECTS)

portal combat film riot

Twórcy kanału Film Riot specjalnie z okazji premiery darmowej wersji programu HitFilm 3 Express stworzyli krótkometrażowy film po. Portal Combat – wykonany w całości przy pomocy właśnie tego programu. Zapraszamy do oglądania:

Portal Combat

Gdy już pobierzecie i zainstalujecie program z cyklu tutoriali możecie się dowiedzieć jak dokładnie powstawał film, jak montować i jak wykonać efekty w nim zawarte.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, co do możliwości programu – oto kilka produkcji innych twórców, do których przygotowania wykorzystano program HitFilm:

Prism

Lockout

Staliningrad

HitFilm 3 Expres zupełnie za darmo

Od dziś każdy doświadczony filmowiec, każdy posiadacz poprzednich wersji programu HitFilm,  a także każdy, kto nigdy nie zajmował się montażem – np. ze względu na wysoką cenę oprogramowania – może zupełnie za darmo pobrać, zainstalować i używać Hit Film 3 Express.

Od pewnego czasu mamy  okazję testować dla Was tę wersję programu i – jeśli tylko chcecie wkrótce pojawią się nasze tutoriale z nim w roli głównej. Zanim jednak to nastąpi kilka faktów ze specyfikacji programu:

  • darmowy – to największy atut tego programu, że przy cenie równiej 0 pln mamy do dyspozycji tak potężne narzędzie pracy
  • akceleracja GPU
  • ponad 120 wbudowanych efektów 2D i 3D (color grading, kluczownanie, flary/światła
  • bezpośredni upload filmu po zmontowaniu do serwisu Youtube
  • nielimitowana ilość ścieżek audio i wideo
  • wspierane formaty wideo: avi, mov, mp4 (avc/h264 & aac), mpeg-1 (ts, ps, mpe, mpg, mpeg, m2v), mxf (dvcpro hd), dv, hdv, wmv
  • wspierane formaty audio: aac, mp3, m4a, mpa, wav, wma
  • grafiki i sekwencje grafik: bmp, gif, jpg, png, tiff, tga, openexr
  • formaty eksportu: quicktime, mp4 (avc/h264 & aac), sekwencje plików (png, jpg, bmp), avi (nieskompresowane, pal dv, ntsc dv), bezpośredni upload do Youtube
  • program dla systemów mac i PC

Oczywiście to tylko bardzo podstawowa część funkcji nowego programu HitFilm 3 Express a co dodatkowo warto wiedzieć można ten wachlarz funkcji powiększyć o dodatkowe pakiety – dostępne dla każdego do pobrania z poziomu programu.

hitfilm-3-express-download

Program HitFilm 3 Express miał premierę dziś – 15.07.2015 i został wydany w wersji darmowej dla każdego. Nie jest to promocja czasowa – program będzie dostępny zupełnie za darmo dla każdego, ale jeśli boicie się, iż coś się może zmienić to zapraszam do pobrania programu już dziś i wygenerowania sobie klucza dla niego – a zainstalować i rozpocząć korzystanie możecie w dowolnym późniejszym terminie.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do pobrania programu i dzielenia się swoimi opiniami na jego temat – jak i również swoimi filmami powstałymi przy jego pomocy.

Pobierz:

HITFILM 3 EXPRESS ZA DARMO