I nadszedł ten czas…właśnie dziś światło dzienne ujrzała nowa wersja program HitFilm 4 w wersji Express, czyli w wersji zupełnie darmowej. Czyli – jeśli chcesz zająć się montażem wideo czy efektami wizualnymi – możesz to zrobić za darmo.

hitfilm4express

HitFilm to program, który stosunkowo niedawno pojawił się na rynku, jednak dzięki temu, że jest to aplikacja łącząca funkcje programu do edycji wideo (np. Premiere Pro) i programu do tworzenia efektów specjalnych/wizualnych (np. After Effects) stał się hitem. Nie jest to program bez wad i ułomności „wieku młodzieńczego”, ale z wersji na wersję jest coraz lepiej. Dodatkowo wraz z wersjami PRO udostępniane są wersje EXPRESS, czyli odrobinę okrojone z funkcji jednak zupełnie darmowe wersje programu. Pozwala to na pracę z wideo osobom początkującym lub takim, które nie mają wygórowanych wymagań bez zbędnych kosztów, które w przypadku niektórych programów są dość wysokie.

Więcej na temat wersji Hit Film 4 Pro znajdziecie tu: HITFILM 4 PRO – ZUPEŁNIE NOWY Z NOWYMI MOŻLIWOŚCIAMI

HitFilm 4 Express, co nowego?

28 kwietnia 2016 roku światło dzienne ujrzała już 4 wersja programu HitFilm i jednocześnie będąca kolejną już w wersją zupełnie darmową. Oto najważniejsze zmiany i nowości w tej wersji:

– Poprawiony timeline: nowe kontrolery i usprawnienie pracy
– nowe narzędzia i efekty audio (reverse, echo, doppler shift, balance)
– nowe efekty w tym takie jak do edycji kolorów krzywe (curves) czy napisy (credit crawlers)
– nowe możliwości kontroli prędkości – slow motion
– nowe możliwości animacji

Program wspiera formaty i kodeki takie jak:

Wideo: Quicktime, AVI, MOV, MP4 (AVC/H264 & AAC), MPEG-1 (TS, PS, MPE, MPG,

MPEG, M2V), MXF (DVCPro HD), DV, HDV, WMV

Audio: AAC, MP3, M4A, MPA, WAV, WMA

Grafiki i sekwencje obrazów: BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF, TGA, OpenEXR

Piki projektór: HFP (HitFilm Project), HFCS (HitFilm Composite Shot)

Export: Quicktime, MP4 (AVC/H264 & AAC), sekwencje (PNG, JPG, BMP), AVI (uncompressed, PAL DV, NTSC DV), bezpośredni upload do YouTube

hitfilm4express-ironman

Oczywiście tak jak już napisałem powyżej – nie jest to z całą pewnością program doskonały, jednak wśród programów darmowych nie ma absolutnie żadnej konkurencji i temu już nikt nie może zaprzeczyć. Dlatego też zapraszam do pobierania, korzystania i tworzenia dzieł na miarę Hollywood.

Link do pobrania programu: HitFilm 4 Express