grounded---sci-fi-short-motionfreaks-pl-miniDzisiejszy dzień jak każdy inny rozpoczął się od porannej kawy – a co gdybyś się obudziło spadając w kombinezonie astronauty na jakąś wyludnioną pustynna planetę. To właśnie spotkało bohatera filmu Grounded i z okazji dzisiejszego poranka zapraszamy na seans.

Grounded to ciekawy krótkometrażowy film z całą pewnością dla fanów gatunku Sci-Fi ale nie tylko. Opowieść o astronaucie, który budzi się spadając na wyludnioną planetę, na której musi się odnaleźć i przeżyć, problem jeden – podobnie jak w już kultowym filmie “Dzień Świstaka” (Groundhog Day) kolejnego poranka budzi się znowu spadając na tę samą planetę… I tak w nieskończoność i z każdym upadkiem poznaje coraz bardziej planetę i natrafia na samego siebie z poprzedniego dnia.

Opowieść o – mówiąc najkrócej – o uczeniu się na własnych błędach, o wyciąganiu wniosków z historii i nie popełnianiu tych samych błędów.

grounded---sci-fi-short-motionfreaks-pl-2grounded---sci-fi-short-motionfreaks-plgrounded---sci-fi-short-motionfreaks-pl-3

Kawałek bardzo dobrego kina nie tylko ze względu na bardzo dobrą opowieść, ale również – jeśli nie przede wszystkim (przynajmniej dla niektórych) – na mistrzowskie efekty wizualne, efekty specjalne i realizację. Dzieje się tak za sprawą twórcy filmu Kevina Margo,  który jest specem od CG/VFX w agencji  Blur Studio, która ma na swoim koncie np. udział przy tworzeniu efektów do najnowszego Spidermana.

Jako ciekawostkę należy dodać, że realizacja filmu trwała dwa weekendy filmowania i …. 80 scen wzbogacania wideo efektami (a sami z pewnością zdajecie sobie sprawę ile może to czasem trwać) .

Film zdobył wiele nagród na festiwalach a teraz trafia do sieci i możemy się nim cieszyć i podziwiać. A jak Wam się ten film podoba?

Nagrody na festiwalach:

  • Najlepszy Film eksperymentalny: 2012 USA Film Festival
  • Najlepsze zdjęcia: 2012 Winter Film Awards
  • Najlepszy krótki metraż: 2012 Independent Filmmakers Showcase Film Festival
  • Najlepszy dźwięk: 2012 Independent Filmmakers Showcase Film Festival
  • Najlepszy montaż: 2012 Los Angeles Movie Awards
  • Najlepszy montaż: 2012 Los Angeles Cinema Festival of Hollywood
  • Najlepsze efekty specjalne: 2012 Los Angeles Cinema Festival of Hollywood
  • Najlepszy film Sci-Fi: Buffalo Niagara Film Festival
  • i wiele innych nagród oraz wyróżnień

Edit.

Na dowód ilości godzin jakie trzeba było spędzić nad stworzeniem efektów do filmu poniżej dla wszystkich freaków wideoefektowych mały breakdown z filmu Grounded. Polecam i zyczę spacznego 🙂 :