Filmowanie-w-3D-mini4 kwietnia do księgarń trafiła pierwsza polska książka o technologii 3D. Wydany przez Wydawnictwo Wojciech Marzec podręcznik „Filmowanie w 3D” jest książką, z której w wersji oryginalnej korzystała ekipa filmu „Bitwa Warszawska 1920″ Jerzego Hoffmana.

Sławomir Idziak, wybitny operator filmowy („Trzy kolory: Niebieski”, „Helikopter w ogniu”, „Król Artur”) napisał w recenzji: „To bardzo dobry podręcznik. Bez lektury tej książki, a przede wszystkim bez asysty wybitnego stereografera Andrzeja Waluka, który napisał do niej obszerny rozdział, nigdy nie odważyłbym się zrealizować filmu w technologii 3D. Polecam.”

Filmowanie-w-3D-juz-w-ksiegarniach

Pierwsza książka na polskim rynku o meandrach realizacji filmowej w technologii 3D w jej współczesnym kształcie stanowi punkt wyjścia dla doświadczonych twórców i realizatorów filmowych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o elementy niezbędne do poruszania się w technologii, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem branży filmowej i zdobywa coraz większe uznanie wśród widzów.

Podręcznik zostanie zaprezentowany podczas poświęconych technologii 3D warsztatów Film Spring Open w Krakowie. Program warsztatów jest autorskim opracowaniem Sławomira Idziaka, a jego uczestnicy zyskają specjalny rabat na książki. Podręcznik zawiera specjalny rozdział o polskim wkładzie w rozwój tej technologii autorstwa Andrzeja Waluka.

Szczegóły na stronie wydawnictwa www.W-WM.pl