Gdy Andrew Kramer zapowiada nowy dodatek czy skrypt – wszyscy użytkownicy Adobe After Effects czekają zniecierpliwieni na premierę. Tak samo było w przypadku wydania niedawno dodatku Element 3D v2. Zobaczcie, co naszym zdaniem warto wiedzieć o najnowszym dodatku od Video Copilot.

element-3d-v2-tutorial-recenzja

Tytułem formalności dla użytkowników dopiero rozpoczynających swoją przygodę z Adobe After Effects pragnę donieść, że Element 3D to jeden z najlepszych i najczęściej używanych dodatków (również wg. naszych użytkowników: Jakie 3D w AE – Ankieta) do Adobe After Effects służących do manipulacji i renderowania modeli 3D wewnątrz programu – dodatkowo robiąc to sprawnie i szybko.

Co nowego w Element 3D v2

Nowa wersja dodatku Element 3D v2 została dość mocno przebudowana pod względem interfejsu. Po otwarciu dodatku widzimy znany nam z programów 3D – grid, widzimy podstawowe manipulatory obiektów takie jak obrót, skala i przesunięcie.

Rozbudowano także możliwość manipulowania obiektami wewnątrz danej grupy – wcześniej manipulować można było tylko pięcioma grupami, co dość mocno ograniczało możliwości programu. Teraz dzięki takiemu posunięciu otrzymujemy dość szerokie możliwości animowania obiektów.

Najbardziej widoczną różnicą w porównaniu do poprzedniej wersji są cienie i refleksy. W poprzedniej wersji posiadaliśmy tylko Ambien Oclusion i refleksy środowiska (Envirement) otaczającego nas obiektu i aby zobaczyć cienie i refleksy z prawdziwego zdarzenia musieliśmy korzystać z dodatkowych obejść i skryptów (zobacz nasz tutorial: ELEMENT 3D W CIENIU – TUTORIAL). W najnowszej wersji otrzymujemy pełne wsparcie dla generowania refleksów oraz cieni.

Dodatek został również wzbogacony o znane z innych dodatków i programów 3D deformatory, wśród których znajdziemy bend, taper, twist i noise.

Element-3D-v2-tutorial1-V2

Wraz z dodatkiem zostały wydane również nowe paczki, które również Wam prezentujemy w powyższym filmie a wśród nich Motion Design 2 Pack, Backlght Pack, Pro Shaders 2 Pack, które możecie dokupić w pakiecie z nowym dodatkiem lub każdy z osobna.

To tylko kilka najważniejszych naszym zdaniem nowości, które niesie ze sobą Element 3D v2. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej artykułów lub materiałów wideo z użyciem Element 3D, lub macie może problemy z korzystaniem z niego – piszcie a postaramy się pomóc.

Zobacz również:

PREMIERA DODATKU ELEMENT 3D V2

Oficjalna strona produktu: Element 3D v2