O tym, że zbliża się kolejna wersja dodatku Element 3D długo się mówiło. Sam Andrew Kramer wspomniał ostatnio o tym na swoim blogu oraz podczas konferencji AE World 2014. Dziś pierwsza prezentacja możliwości nowego dodatku od Video Copilot.

element-3d-v2--tutorial1

Jeśli jest ktokolwiek, kto nie wie jeszcze, czym jest Element 3D to spieszę donieść, iż jest to dodatek do program Adobe After Effects pozwalający na importowanie i animowanie modeli 3D oraz tworzenie napisów 3D. Warto tylko dodać, że jest to jeden z najszybszych dodatków tego typu do AE. O tym dodatku mówiliśmy już m.in. w tekstach: ELEMENT 3D OD VIDEOCOPILOT – POLSKA RECENZJA, ANIMOWANIE OBIEKTÓW W ELEMENT 3D – TUTORIAL, ELEMENT 3D – REWOLUCJA OD VC oraz ELEMENT 3D W CIENIU – TUTORIAL.

element3dv2-listopad2014

Nowa wersja dodatku zapowiada się równie rewolucyjnie, co jego poprzednik. Wśród nowości i zmian w Element 3D v.2 Należy wymienić po pierwsze praca przy użycia silnika renderującego opartego na Open CL, co gwarantuje wykorzystanie kart graficznych AMD oraz Nvidia a dzięki temu jeszcze szybszą pracę. Zmieniony i odświeżony został również sam interfejs programu gwarantujący bardziej optymalne wykorzystanie miejsca i optymalizację pracy. Warto również wymienić możliwość tworzenia prostych brył (primitives), ulepszone grupowanie i wybieranie elementów obiekty 3D, cienie, zwiększona precyzja renderowania, oraz wiele innych.

Zobaczcie, co sam twórca dodatku o nim mówi:

Mimo tego, że w wersja Element 3D v.2 nie trafiła jeszcze do sprzedaży, a Andrew Kramer zapowiedział już, że w wersji Element 3D 2.1 pojawi się również możliwość używania plików EXR oraz HDR.

Premiera dodatku została zapowiedziana na listopad 2014 – cena dodatku nie jest jeszcze znana.

Gdy tylko będziemy mogli zrecenzujemy dla Was Element 3D i oczywiście spodziewajcie się nowych tutoriali z jego udziałem.

W oczekiwaniu na nową wersję możecie nadal kupić wersję poprzednią: Element 3D