free-element-3d-download-aftr-effectsDługo oczekiwany, rewolucyjnym nazywany … przez wielu wytęskniony – w końcu nadszedł. Najnowszy plugin ze stajni VideoCopilot autorstwa Andrew Kramera ujrzał światło dzienne. Już dziś możecie zacząć testowanie dodatku Element 3D od Videocopilot.

Jeśli istnieje ktoś, kto jeszcze nie wie, czym jest Elements 3D od Andrew Kramera to spieszymy donieść, iż jest to plugin pozwalający na import elementów i obiektów 3D wprost do Adobe After Effects, pozwala na animowanie ich, oświetlanie, etc.

Dodatek wykorzystuje Open GL do generowania obrazu, co pozwala na zdecydowanie przyspieszenie pracy z nim. Główne funkcje dodatku, jakie można wymienić to m.in.

– wsparcie importu formatów obj oraz natywnego dla C4D

– system animacji oparty na emitowaniu drobin (particles)

– tworzenie tekstów oraz masek 3d

– dodatek jest kompatybilny z programem Adobe After Effects CS3 i nowszymi.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do tego dodatku to zapraszam do obejrzenia filmów prezentujących jego możliwości:

Pierwsza prezentacja dodatku Element 3D

{flvremote}http://video10.videocopilot.net/videos/element3Dv2.flv{/flvremote}

Demonstracja Element 3D

Animowanie w Element 3D

Wraz z dodatkiem zostały wydane również paczki z modelami, które możemy użyć wraz z dodatkiem i tak mamy do dyspozycji na początek sześć pakietów modeli:

– Sports Pack

– Motion Design Pack

– Sound & Music Pack

– Fresh Food Pack

– Projectile Weapons

– Money & Casino Pack

W sumie ponad 500 modeli specjalnie przygotowanych i gotowych do użycia z dodatkiem Element 3D

Element-3d-for-adobe-after-effects-extended Family

Kolejnym dodatkiem którym można wzmocnić siłę dodatku są zestawy materiałów z których możemy skorzystać.

Ceny:

Paczka materiałów – 99,95 dolarów

Element 3D to koszt rzędu: 149,95 dolarów

Pakiety modeli – 99 dolarów każdy z pakietów

Kup i pobierz najnowszy dodatek:

Element 3D Download

element-3d---animacja-3d-w-after-effects

A teraz może o tym, co sądzimy o tym nowym produkcie… hmm… Tak naprawdę plugin ujrzał światło dzienne dziś i jeszcze nie trafił w nasze ręce na tyle abyśmy byli w stanie napisać jak dodatek sprawuje się “w praniu”, ale już teraz możemy powiedzieć kilka słów na jego temat. Z pewnością jest to dodatek, który przypadnie do gustu większości fanów VideoCopilot, ale nie tylko… biorąc pod uwagę jego możliwości będzie to dodatek doskonale sprawdzający się w rękach każdego, kto często pracuje z elementami 3D oraz programem Adobe After Effects.

Jak tylko będziemy mieli chwilę na przyjrzenie się dodatkowi dokładniej  – postaramy się Was poinformować jak się on sprawuje w realnej pracy.