Takie aktualizacje zawsze cieszą – Andrew Kramer i Video Copilot dziś udostępniło aktualizację swojego flagowego dodatku Element 3D i muszę przyznać – zmiany robią wrażenie.

Od razu na początku warto dodać, że aktualizacja Element 3D 1.5 jest darmowa dla każdego, kto posiada już Element 3D – więc jeśli ktoś jeszcze nie dokonał aktualizacji – to czas najwyższy.

element-3d-video-copilot-download

Co do listy zmian przyznam, że dziwię się, że jest to darmowa aktualizacja – oczywiście cieszy mnie to, ale z tymi zmianami spokojnie mogłaby to być płatna aktualizacja – przynajmniej takie jest moje zdanie. Ale przejdźmy do listy głównych zmian:

– możliwość importowania animacji OBJ (i tu od razu dodam, że jeśli ktoś używa C4D to do eksportu animacji OBJ może wykorzystać skrypt Plexus OBJ Sequence Exporter for C4D

– wbudowany glow i secondary glow

– custom anchor point – aktualizacja rozwiązująca problem z niemożnością łatwego przypisania anchor point dla modelu 3D w dowolnym miejscu

– nowe funkcje układu i konfiguracji emitera drobin wbudowanego w Element 3D

– zmienne natężenie Ambient Oclusion dla odrębnych modeli

– poprawki w ekstruderze

To nie jest oczywiście pełna lista zmian i z całą pewnością zaprezentujemy jakiś tutorial z użyciem nowych funkcji dodatku, ale zanim to nastąpi – zapraszamy na krótki pokaz nowych możliwości z Video Copilot:

Dodatkowo wraz z premierą aktualizacji światło dzienne ujrzał nowy pakiet modeli do Element 3d o nazwie Metropolitan Pack. Zawiera on ponad 100 bardzo szczegółowych modeli 3D budynków, wieżowców i budynków przemysłowych, oczywiście wraz z teksturami i w różnych formatach – nie tylko dla Element 3D m.in. C4D, FBX, 3DS Max, obj. Zobaczcie sami, co można zrobić przy ich pomocy:

{vimeo}57996848{/vimeo}

metropolitan-packvideo-copilot-download Jeśli ktoś jeszcze nie był pewien czy chce kupić Element 3D to teraz chyba już wie.

Więcej o pakiecie: Metropolitan Pack

Nowa wersja: Element 3D v1.5