Wszyscy chcielibyśmy tworzyć zaawansowane i profesjonalne efekty specjalne do wielkich superprodukcji, myśląc o tym myślimy najczęściej o programie Adobe After Effects – jest jednak alternatywa i to bardzo dobra, a do tego w darmowa w postaci programu HitFilm 2.

hitfilm-2-express-free-download

HitFilm to aplikacja stworzona przez brytyjską firmę FXHome służąca do nieliniowej edycji i montażu wideo, tworzenia animacji oraz efektów wizualnych. Mówiąc, więc najkrócej to taki After Effects i Premiere Pro razem wzięte.

Program posiada 3 wersje – wersję HitFilm Standard, HitFilm 2 Express oraz HitFilm 2 Ultimate.

HitFilm-2-Comparison-Chart-1

I teraz uwaga – program w wersji HitFilm 2 Express jest w specjalnej promocji – normalna jego cena to 149 dolarów – w tej chwili tylko do 4 lutego 2014 jest dostępny zupełnie za darmo do pobrania. Jedyne, co musicie zrobić to po pobraniu programu poinformować o tym na swoim profilu Facebook lub Twitter.

https://www.youtube.com/watch?v=iDv384kqCSo

Pobierz HitFilm 2 Express Free

A teraz pytanie, które już słyszę – po co mam pobierać ten program skoro mogę animacje tworzyć np. w After Effects? Odpowiedź myślę, że jest prosta – After Effects jest programem płatnym, a HitFilm 2 Express w tej chwili jest dostępny za darmo.

Oczywiście program może wydać się trochę bardziej “dla poczatkujących”, czy amatorów, ale myślę, że wielu osobom jego możliwości – które nie są takie małe jakby się mogło wydawać – w zupełności wystarczą.

Wraz z najnowszą wersją pojawiło się również wiele tutoriali, które pozwolą Wam poznać możliwości tego programu.

https://www.youtube.com/watch?v=7iGvu5x9I-s

https://www.youtube.com/watch?v=TZGwxczLHGs

Co ważne to fakt,  że w tej chwili również wersja najwyższa, czyli HitFilm 2 Ultimate jest w cenie promocyjnej 229 dolarów – jeśli jesteście zainteresowani zakupem to promocja trwa jeszcze tylko przez 12 dni.

 https://www.youtube.com/watch?v=yPoAsT5ck2k

I jak? Zainteresowani? Spieszcie się, więc z pobieraniem i informowaniem swoich znajomych o takiej możliwości. Zawsze warto poznać nowy program i nowe możliwości. Pamiętajcie, że promocja trwa tylko do 4 lutego 2014.

 Aktualizacja:

W związku z wieloma pytaniami odnośnie licencji pragniemy donieść iż program oczywiście możemy wykorzystać w pracy komercyjnej, a sama licencja na jego użytkowanie nie jest ograniczona czasowo. Pełna treść licencji wersji HitFilm 2 Express: http://hitfilm.com/express/license