Nie jest to news tylko dla motion designerów, do których większość newsów w naszym serwisie kierujemy, ale dla w zasadzie każdego, kto posiada aparat fotograficzny. Program DxO Optics Pro 8 – alternatywa i konkurencja do programu Adobe Lightroom dostępna jest zupełnie za darmo od kilku dni.

DxO Optics Pro 8 free-download

DXO Optics Pro to jeden z trzech najlepszych obok Adobe Lightroom i Capture One programów przeznaczonych dla fotografów. Program ten służy do obróbki zdjęć pojedynczo, ale i również np. do korekcji zniekształceń wynikających z zastosowanej optyki, czy szumów charakterystycznych dla konkretnych modeli aparatów dla całych serii zdjęć, nie bez powodu programy te nazywane są cyfrowymi ciemniami fotograficznymi.

Promocja ta trwa do 31 stycznia 2015 roku. Warto napomnieć, że DxO Optics Pro 8 nie jest najnowszą wersją tego programu – dostępna jest odpłatna wersja 9 – ale myślę, że spokojnie wystarczy większości z Was w pracy ze zdjęciami gdyż wspiera aparaty (lusterkowce i bezlusterkowce) większości firm m.in. Nikon, Canon, Sony Pentax, Olympus, Panasonic, Samsung, Kodak, Fuji, Leica, Koica-Minolta. Warto wspomnieć, że darmowa wersja jest udostępniana dla każdego i bez żadnych ograniczeń czasowych, można również korzystać z niego komercyjnie. Jedyne, o czym warto wiedzieć to to, iż darmowej kopi programu nie możemy aktualizować do nowszych wersji.

DxO Optics Pro 8 pobierz-za-darmo

Aby pobrać program należy – do dnia 31 stycznia 2015 – wejść specjalnie przygotowaną stronę DXO & Digital Photographer, wpisać swój adres e-mail, przesłać formularz i oczekiwać na wiadomość z kluczem do pełnej wersji programu oraz linkami do pobrania wersji na Mac lub Windows.

Jak już wspomniałem powyżej – DXO Optics Pro jest jednym z trzech najczęściej używanych programów tego typu, więc możliwość zdobycia go zupełnie za darmo jest dość kusząca i nawet, jeśli korzystacie z jego konkurentów myślę, że warto go pobrać i przetestować.

dxo optics pro---darmowy

Jeśli zaś chcielibyście skorzystać z konkurencyjnych programów lub kupić najnowsza wersję programu DxO Optics Pro 8 poniżej znajdziecie linki do nich:

DxO Optics Pro 9

Adobe Lightroom

Capture One (Jeśli jesteście posiadaczami aparatu fotograficznego firmy sony program Capture One możecie pobrać i używać zupełnie za darmo korzystając z tego linka: CO for Sony)