Do napisania tego natchnął mnie komentarz jaki znalazłem dziś rano przy swoim pierwszym wpisie na blogu jaki popełniłem wczoraj. Z komentarza # Ernesta – za który oczywiście dziękuję – można wysnuć pytanie: Dlaczego założyłem bloga akuat tu na Motionfreaksie?

Już odpowiadam…

Tak jak pisałem wczoraj – to mój pierwszy blog z rozpoczęciem którego nosiłem się już dośc długo, ale jakoś nie było czasu i sposobności. Teraz przyszła więc go założyłem i mam zamiar prowadzić, a dlaczego założyłem go tu gdzie nie mam żadnej władzy w zasdzie nad nim, a nie na jakimś własnym www i adresie? No właśnie z braku czasu i dlatego że się na własnych www na jakimś htmlu etc nie znam.

Gdy gadam ze znajiomymi ktrozy w takie coś się bawią to zawsze coś muszą robić. Jak nie coś z wyglądem strony, to coś z jakimiś dodatkami które nie działają, to znowu z serwerem, to znowu ze spamem w komentarzach itd. itd. to znowu innym razem że gdy juz mają stronę, gdy wszystko jakoś postawili na nogi, gdy już cos napisali to znowu problem bo nikt nie czyta tego co piszą, więc muszą znowu godziny spędzać nad pozycjonowniem(na którym znam się mniej niż na htmlu), reklamowaniem bloga i innymi takimi.. i tak w kółko. Ja chciałbym się zająć tym do czego moim zdaniem blog powinien służyć – czyli pisaniem i opisywaniem tego czym chcę się podzielić, a nie kombinowaniem z tym wszystkim o czym pisałeom wyżej.

Nie wiem może to źle przemyślałem – jeśli tak jest to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi – , ale  robienie bloga i budowanie po to strony to trochę podejście dziwne. To trochę tak jakbym chcąc pisać pamiętnik (taki normalny … na papierze) musiał najpierw nauczyć się chodowli drzew, wyrębu lasu, wyrobu papieru, potem wyrobu atramentu, piór etc. i dopiero wtedy zacząć pisać pamiętnik. Po co mam się tego uczyć skoro ktoś już to zrobił, a ja mogę skorzystac z jego wiedzy.

Na własnej stronie muszę walczyć z tym wszystkim o czym pisałem wcześniej – tu mam to załatwione i gotowe, a poza ttym pisząc o zeczach związanych z tematyką serwisu mam wieksze prawdopodobieństwo że ktoś to przeczyta i się zainteresuje niż gdy moja strona – choć najpiekniejsza – nie będzie nikomu znana i nikt jej nie będzie czytał. A co do wyglądu to w sumie na MF pisali że ma być taka możliwość. 

Dobra… ale żeby to co napisałem nie było tylko przydługą odpowiedzią na komentarz # Ernesta to może poniżej małe uzasadnienie jakie widze różnice i plusy i minusy pomiędzy blogami np/ na wordpressie a blogiem np. tu … i dlaczego ja wolę pisać tu, a inni chca sami sadzić las i robić papier 🙂

Dla kogo są blogi takie jak tu na Motionfreaks?

Dla mnie na przykład. Czyli dla osób które nie chcą, nie umieją, nie mają czasu na zabawę w pozycjonowanie, budowanie strony, dodatki, domeny, hostingi, spamy itd. itd. a chcą się skupić na pisaniu i czasem doradzaniu innym. No i też dla tych którzy są związani w jakikolwiek spsoób z robeniem animacji czy filmowaniem bo skoro tu zaglądają ludzie z tej branży to jest większe prawdopodobieństwo że ktoś przeczyta to co napiszę.

 

Dla kogo jest WordPress i blogi na własnym serwerze?

 Dla tych którzy chcą się bawić i męczyć i uczyć tego wszystkiego co jest związane z „wyrobem papieru i tuszu” 🙂 i chcą tracić na to czas. Oczywiście w ten spsoób zyskują pełną kontrolę nad tym co się dzieje na ich stronie, ale hmmm… coś ksztem czegoś. Jak będę zakładał firmę to pomyślę o własnej stronie, a teraz chcę pisać o zobaczyć czy ktokolwiek to będzie chcuał czytać.

 

To tyle … każdy wybierze co będzie lubił, ale ja – chyba narazie – zostaje tu. 

Amen 🙂 Ale się rozpisałem:)