Digital_domain_logoFirma Digital Domain jest jedną z największych firm post produkcyjnych funkcjonujących za oceanem. Firma choć założona w 1993 roku, szybko osiągneła szczyty amerykańskiego rynku motiondesign i VFX. Zaledwie rok od jej założenia już otrzymała nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za osiągnięcia w wizualnych efektach specjalnych. Dziś po 17 latach firma ma na koncie pokaźny dorobek filmowy i zbiór nagród: Osiem oskarów za osiągnięcia wizualnych efektów specjalnych, dziesięć nagród Visual Effects Society, dziesięć lwów na festiwalu filmowym w Cannes i wiele innych.

Wśród dorobku fimowego firma może się pochwalić pokaźną listą ponad 70 filmów, w tym kilkunastu światowych produkcji oraz olbrzymiom iloścą reklam w których byli odpowiedzialni za efekty specjalne i stronę wizualną powstających obrazów.  Profesjonaliści z Digital Domain pracowali nad międzyinnymi takimi obrazami jak: „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (2009), „2012” (2009), „Star Trek” (2009) „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” (2007), „Aeon Flux” (2005), „Ja, Robot” (2004),  „Pojutrze” (2004) czy też nad słynnym filmem „Titanic” (1997) J.Camerona.

Ze względu na tak potężny zbiór filmów jak i materiałów za kulisowych dostępnych na oficjalnej stronie Digital Domain, nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich dostępnych filmów. Sama firma wprowadziła aż dziesięć! kategorii samego działu DemoReel. My zdecydowaliśmy się zaprezentować wam, oficjalny Demo Reel całej firmy i zachęcamy do obejrzenia wspomnianej strony, gdzie można podpatrzyć parę sztuczek i technik od najlepszych.

https://www.youtube.com/watch?v=VR1-OyQLQhg