Darmowe modele 3D do E3D i C4D Lite

Tu wielkich wstępów nie potrzeba poniżej znajdziecie listę ciekawych – moim zdaniem – darmowych modeli 3D, które mogą się Wam przydać w Waszych projektach czy pomóc w rozpoczęciu zabawy z 3D w After Effects.

After Effects to od już pewnego czasu nie tylko program do pracy z 2,5D czy 2D, ale dzięki takim dodatkom jak Element 3D od Video Copilot czy integracji AE z Cinema 4D – możemy pracować również z modelami 3d.

Poniżej kilka modeli i paczek modeli, które wydają się dość ciekawe, działają całkiem dobrze z chociażby Element 3D – choć oczywiście równie dobrze działały będą w dowolnym programie 3D – w After Effects. Miłego pobierania i miłej zabawy życzę. I oczywiście mam nadzieję, że podzielicie się swoimi gotowymi pracami wykonanymi z ich użyciem.

Forest Pack

Całkiem przyzwoita paczka drzew i krzewów/krzaków w formacie OBJ – w sumie 17 modeli wraz z teksturami 4K i modelami mid i high poly. Paczka jest zupełnie darmowa bez żadnych ograniczeń licencyjnych. Modele powstały przy okazji tworzenia niezależnego filmu krótkometrażowego pt. Alter 49 i zostały udostępnione przez jego twórców.

Pobierz: Drzewa i krzewy – darmowe modele 3d

Future City Pack

Paczka 30 modeli 3D futurystycznych budynków stworzona przez Video Copilot specjalnie do użycia w Elemen 3D.

Pobierz: Future City free 3d models

Star Pack 3D

Kolejna darmowa paczka stworzona przez ekipę Video Copilot specjalnie na potrzeby dodatku Element 3D – tym razem to paczka modeli postaci i elementów ze świata Gwiezdnych Wojen. Wśród nich myśliwiec X-wing, miecze świetlne czy R2D2.

Pobierz: Star Wars free 3D models

As-Art – zestaw modeli

Kilka dość ciekawych darmowych modeli 3D w formacie obj i e3d a wśród nich szczególnie na uwagę zasługuje – moim zdaniem – naprawdę szczegółowy model czołgu Merkeva Mark-I czy śmigłowca UH-60, ale także mniej militarne modele 3D miecza świetlnego czy paczka bożonarodzeniowych modeli dekoracji.

Pobierz: As-Art darmowe modele 3D

Hand Grenade 3D

Model 3D – a w zasadzie to cały projekt intro logo z wybuchającym granatem w roli głównej. Aby pobrać należy podzielić się informacją o modelu w swoich social mediach.

Pobierz: Hand Granade logo reveal 

Klaps filmowy 3D

Model 3D klasycznego klapsa filmowego z możliwością edycji i modyfikacji tekstu na nim umieszczonego. Tak jak powyżej – model do pobrania po udostępnieniu w social media

Pobierz: Klaps filmowy -3d model

Na dziś wystarczy. To tylko część modeli, które gdzieś zalegają na mojej liście ciekawych linków, więc możecie się spodziewać kolejnych części listy darmowych modeli. Na tę chwilę jednak myślę, że powyższa lista to i tak całkiem sporo ciekawej zabawy z animacją.