Kilka dni temu wchodząc na pocztę, zauważyłem wiadomość z forum Kamera Akcja zatytułowaną: „Dyskusja nad dalszym losem Forum Kamera!Akcja „.

Zainteresowany tytułem wszedłem, by zobaczyć treść wiadomości. Był w niej link do tematu, w którym trwała dyskusja nad losem tego ciekawego i w swoim czasie często odwiedzanego forum o tematyce filmowej.

Po wejściu na forum poprzez link znajdujący się w treści wiadomości, ujrzałem już kilka stron wrzącej dyskusji nad sensem istnienia forum.

Niestety… Po przeczytaniu całego wątku widać, że na forum od jakiegoś czasu bardzo źle się dzieje. Miejsce to zostało strasznie zaniedbane. Pojawiło się bardzo dużo spamu w rożnych działach i tematach, którego nikt nie chciał usunąć, a sam administrator forum, którym jest Cezary, nie poczuwał i nie poczuwa się do podjęcia jakichkolwiek działań by przynajmniej uaktualnić skrypt forum. Zrobił to inny administrator, który dawno nie odwiedzał forum, ale mimo wszystko pozostało dużo spamu, który i tak trzeba usunąć, a trochę tego jest…

Do tego dochodzi brak chęci współpracy ze strony samego Cezarego, a przede wszystkim do zrzeczenia się pełnienia funkcji administratora forum pod namową wielu użytkowników. Sam wymieniony nie widzi żadnego problemu i stara się nie reagować na wezwania wielu mniej lub bardziej aktywnych członków forum do oddania funkcji administratora komuś, kto będzie pełnił należycie tę funkcję gdyż sam sobie nie radzi… Jakiś czas temu otrzymał funkcję administratora i miał dbać o forum z czego się nie wywiązał… Dlatego też powinien w końcu odpuścić i oddać komuś pełnioną funkcję, ale niestety nie zanosi się na to by chciał to zrobić. Podejmuje rożnego rodzaju decyzje związane z forum bez jakiejkolwiek wiedzy i rozmowy z innymi administratorami czy moderatorami. Jego działania będące działaniami na własną rękę często są nie przemyślane i w gruncie rzeczy nie działają w sposób w jaki powinny doprowadzając jednocześnie do upadku tego ciekawego i wartościowego miejsca.

Czy takie zachowanie przystoi administratorowi? Myślę, że taka osoba nie zasługuje na miano administratora i powinna jak najszybciej oddać dobrowolnie pełnioną funkcję osobie odpowiedzialnej i konkretnej. Niestety… Nic nie wskazuje na to, że Cezary odda dobrowolnie rolę administratora innej osobie…

Obecnie istnienie forum w pewnym sensie wisi na włosku, do czego wielu użytkowników, moderatorów i administratorów nie chce dopuścić, a to czy Kamera Akcja będzie istniała dalej, zależy od tego czy Cezary odda forum w ręce, które będą w stanie zapanować nad tym, co się obecnie dzieje i sprawi, że forum znowu odżyje i będzie świeciło chociaż zbliżonym do dawnego blasku światełkiem.

Jeśli tego nie zrobi, to… Forum w najgorszym wypadku umrze, co będzie olbrzymią stratą w społeczności kina offowego.

Czy forum zostanie uśmiercone przez osobę nieodpowiedzialną? Nie wiem… Niestety, ale… Zmierza ku nieuniknionej powolnej śmierci, a szkoda gdyż to forum kiedyś było naprawdę dobrym miejscem do podyskutowania o filmie, efektach czy zaprezentowaniu swojej twórczości. Do dzisiaj można znaleźć na nim wiele ciekawych amatorskich filmów jak i ciekawych dyskusji sprzed wielu lat i to właśnie powinno być motywatorem do utrzymania tego miejsca dla potomności dlatego też należało by coś z tym zrobić.

Ja jedynie powiem: Cezary… Czasami dumę należy schować do kieszeni i przyznać się do popełnionych błędów zamiast iść w zaparte i doprowadzać do upadku miejsca, które jest zbiorem wielu ciekawych ludzi z całego kraju.

Zapraszam do zapoznania się z wypowiedziami w temacie nad sensem istnienia forum KA
Link do tematu:
Link do tematu

 

Edycja:

Po kliknięciu na link tematu, wyskakuje błąd, że temat nie istnieje. Jest to prawdopodobnie działanie samego Cezarego majace na celu usunąć wszelkie przejawy nagonki na jego osobę i działanie którego i tak nie podejmuje. Temat prawdopodobnie został usunięty (lub ewentualnie przeniesiony w co wątpię).