vc104Tak więc światło dzienne ujrzał  kolejny tutorial stajni Andrew Kramer. Zaczyna się szybko i konkretnie;  całkiem przydatny zabieg wrzucenia tekstury na napis video copilot – choć wszyscy na tym poziomie już tą technikę doskonale znają. Co dalej…

 

Na początku tutorialu wydaje się, że poznamy dziś coś nowego. Zaczyna się obiecująco – choć dyskretnie, bo póki co widzimy praktycznie wszystko co już było w poprzednich lekcjach.

{movremote}http://www.videocopilotstore.net/blogstuff/shatner_web.mov{/movremote}

Dochodzimy do efektu CC Pixel Polly i ja osobiście w napięciu oczekiwałem, jakie to cuda z wykorzystaniem tego pluginu można wykonać. Tymczasem totalnie nic  – przynajmniej jak dla mnie. Kilkadziesiąt warst posegregowanych co klatka – ale to już było. Glow, blur, expression, bevel alpha – nic nowego.  Aż wreszcie temat się rozjaśnia. Należy dołożyć efekt z pluginu autorstwa Andrew – optical flares, po raz drugi w ostatnich 3 tutorialach. Krytykowany byłem ostatnio, gdy pisałem o tutorialu 102 w kontekście przesadnej reklamy produktu Kramera. Jednak to co widzimy w tutorialu 104 tylko upewniło mnie w moich poprzednich spostrzeżeniach. Andrew Kramer poszedł w taką komercję, że słowo niesmak jest tu mocną dyplomacją. Najwyraźniej wyniki sprzedaży nowego pluginu są niezadowalające, gdyż nie widzę innej przyczyny, dla której do tutorialu 104 ten właśnie efekt byłby potrzebny, a jeśli nawet urozmaica pokazaną w nim kompozycję to nie wnosi absolutnie żadnych wartości edukacyjnych. No cóż, nie przychodzi mi to łatwo, gdyż dzięki jego basic training rozpoczęła się moja przygoda z After Effects, ale to co się dzieje w ostatnich kilku tygodniach na video copilot wzbudza we mnie prawdziwą irytację. Ale to oczywiście wyłącznie moje subiektywne odczucia i poddaje te swoje myśli surowemu osądowi naszych userów.   

Kliknij obrazek aby obejrzeć tutorial:

tutek_104

 

 

Plik projektu do tutoriala możecie pobrać Tutaj

.

PlayPlay