Od targów Film-Video-Foto w Łodzi dzielą nas już tylko dni. Warto się zastanowić, co warto zobaczyć? Z kim porozmawiać i w jakich warsztatach wziąć udział. Zobaczcie jak wygląda nasza subiektywna lista tematów i miejsc, które warto odwiedzić na tegorocznych targach.

fvf-2015-co-warto

Targi Film Video Foto 2015 w Łodzi odbywają się już po raz osiemnasty i jak już od kilku lat tak i w tym roku nasz serwis jest patronem medialnym całej imprezy i w związku z tym będziemy przechadzać się alejkami targowymi przygotowując sprawozdanie z niej, ale również i chłonąc wiedzę i nowości pojawiające się na nich.

Link do całego szczegółowego planu wykładów i warsztatów znajdziecie pod linkiem na końcu tego artykułu. Teraz jednak zapraszam do naszego subiektywnego motionfreaksowego zestawienia najciekawszych naszym zdaniem i najbardziej wartych zobaczenia warsztatów – może dzięki temu podejmiecie decyzję czy warto dowiedzieć się targi przez wszystkie dni ich trwania czy może – jeśli macie ograniczony czas – wybrać jeden tylko dzień.

26 marca 2015

– 12: 00-13:00 Sala konferencyjna B – Ograniczenia fotografowania i filmowania – ochrona własności intelektualnej i dóbr osobistych, w tym wizerunku.

– 17: 00-18:00 Sala konferencyjna D – Etiudy animowane. W programie omówienie różnych styli animacyjnych.

27 marca 2015

– 10-10-30 Sala konferencyjna B – Od filmowych tradycji po skuteczne narzędzia wsparcia produkcji filmowych.

– 13: 00-14:30 – Sala konferencyjna D – O naturze barw, czyli kiedy w końcu monitor pokaże mi prawdziwe kolory?

– 12: 30-15:00 – Sala konferencyjna A – Warsztaty studyjne, których tematem będzie sesja zdjęciowa i plan filmowy przy wykorzystaniu motywu i scenografii opery Maria Stuart. Te warsztaty odbywać się będą również 28 marca.

28 marca 2015

– 10: 00-11:00 Sala konferencyjna C – Etiudy operatorskie. W programie omówienie różnych styli etiud

– 11: 00-12:00 Sala konferencyjna D – S-log, Cinestyle i inne płaskie profile obrazu – co z tym potem zrobić? Parę zdań o edycji koloru.

Powyższą listę tworzyliśmy na podstawie stanu warsztatów z dnia 13 marca 2015 – coś jeszcze może się zmienić w związku z tym zapraszamy na stronę targów: Targi Film-Video-Foto 2015

filmvideofoto2015-targi-lodz

Oczywiście powyższa lista to tylko wykłady i warsztaty – nie zapominajcie o tym, że targi to przede wszystkim stoiska firm i tu chyba każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Osobiście polecamy odwiedzenie stoiska Eduweb – to jedyne miejsce, w którym znajdziecie wiedzę, której szukacie, Beiks –  duży sklep, dużo sprzętu filmowego i fotograficznego, na stoisku Eizo znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie na temat monitorów do pracy z grafiką i filmem, a np. na stoisku HyperCube złożycie idealną jednostkę do pracy dostosowaną do konkretnych zadań.

Od dziś trwa mały konkurs, w którym możecie wygrać Zaproszenia na targi FVF 2015  – więcej na ten temat znajdziecie pod tym linkiem: http://j.mp/fvf2015

Do zobaczenia w Łodzi.