wywiad z redaktorką psdJakiś czas temu, na łamach serwisu opublikowany został wywiad z redaktorką naczelną magazynu „.PSD Photoshop”, panią Anną Adamczyk. Jak zapewne wszystkim wiadomo, magazyn ten przeniósł się całkowicie do sieci. Oznacza to, że dostępny jest w wersji PDF, wraz z plikami źródłowymi na stronie głównej pisma.

 

Wszystkich zainteresowanych, którym umknęła ta wiadomość zapraszam do zapoznania się z treścią wywiadu, dostępnego pod TYM adresem. Natomiast tutaj zamieszczę małe uzupełnienie  niektórych wypowiedzi pani Adamczyk. Tekst cytowany pisany będzie kursywą, natomiast moje komentarze czcionką zwykłą. Zapraszam do lektury.

Nim zaczniemy pragnę się upewnić, że wszyscy wiedzą czym jest magazyn .PSD Photoshop. Jednak na wszelki wypadek sprawę tą wyjaśnię. W tym celu przytoczę słowa pani Anny, bo któż opowie o tym magazynie lepiej niż jego redaktor naczelna.

Anna Adamczyk: Magazyn.PSD jest magazynem dla użytkowników Photoshopa, ale nie tylko. Publikujemy materiały też na temat innych programów graficznych, bo jak wiadomo „nie samym Photoshopem grafik żyje” ;-). W magazynie publikujemy głównie materiały dydaktyczne, warsztatowe – tutoriale i inne artykuły, z których można się czegoś nauczyć.(…)

Ciekawe co pani Anna miała na myśli mówiąc „inne artykuły” Może zarząd magazynu ma w planach poszerzenie nieco tematyki jaką zajmuje się .PSD?

 

wywiad3

 

Wielu z nas zapewne zastanawia się, dlaczego .PSD pojawiło się w wersji elektronicznej. Pytanie proste, prosta jest i odpowiedź.

MF: Dlaczego PSD zniknęło z półek w Empikach i zeszło całkowicie do wersji cyfrowej?

Anna Adamczyk: Bo nasz Prezes tak chciał ;-). (…)

 

No tak.

Wywiad cd.

Wszystko jasne. Roma locuta, causa finita. Mnie się ta decyzja jak najbardziej podoba ;).

Oczywiście pojawiły się wątpliwości co do słuszności tej decyzji.

MF: W wielu miejscach pojawia się opinia, że przejście – jakiejkolwiek – gazety/miesięcznika/periodyku do Internetu to śmierć danego tytułu – czy PSD nie boi się takiej sytuacji?

 

Anna Adamczyk: Nie boimy się „śmierci”. Ta rewolucja z przejściem do Internetu jest raczej naszym nowym życiem. Na razie mamy za sobą 3 wydania on-line i wszystkie jest po naszej myśli. Mamy też doświadczenie z zagranicznymi tytułami np.: nasz amerykański Flash&Flex Developer’s Journal ukazuje się formie.pdf’a już ponad rok i bardzo dobrze sobie radzi.

Spierać się można, na ile ta wypowiedź jest prawdziwa, a na ile jest to zabieg PR-owy . Jeśli o mnie chodzi, to czuję się uspokojony. Jestem pewien, że z panią Anną Adamczyk u steru śmierć pismu nie grozi.

Wywiad cd

Wydawało by się, że można zakończyć tym optymistycznym akcentem. Stało by się  tak, gdyby nie fakt, że wywiad kończy wypowiedź jeszcze bardziej optymistyczna!

MF: Jakie są dalsze plany PSD, o których jeszcze nie było mowy w poprzednich pytaniach?

Anna Adamczyk: Teraz naszym celem jest dotrzeć do jak największej ilości osób zainteresowanych tematem grafiki komputerowej, nad tym pracujemy.(…)

Innymi słowy…

Wywiad cd

Mam więc nadzieje, że rzeczywiście tak będzie. Czego wam i sobie życzę ;).