Coroczna konferencja Adobe MAX to nie tylko nowe programy i prezentacja nowych funkcji programów flagowych firmy, ale także spojrzenie w przyszłość. Temu, co może się wydarzyć poświęcona jest cała część nazwana Sneaks – czyli projekty, nad którymi Adobe pracuje, a które mogą trafić do przyszłych wersji programów. Zobaczcie, co może przynieść przyszłość.

Adobe-max-2014-sneaks

Na początek myślę, że warto wspomnieć o ogłoszonej podczas już pierwszego dnia współpracy Adobe z firma Microsoft, dzięki której przyszłość Photoshopa czy montażu wideo w aplikacjach Adobe na urządzeniach dotykowych może wyglądać następująco:

Projekt Animal

Kolejnym projektem zaprezentowanym w ramach jeszcze pierwszego dnia Adobe MAX 2014 był Project Animal. Projekt służący do wsparcia animowania postaci. Ten projekt przypadnie do gustu przede wszystkim osobom tworzącym skomplikowane animacje postaci 2D w Adobe After Effects. Nie wiemy czy i kiedy projekt trafi do Adobe After Effects, jako jedna z podstawowych funkcji, ale już teraz każdy może zarejestrować się do testów projektu klikając: Project Animal – beta tester.

Przejdźmy teraz do kilku z – naszym zdaniem najciekawszych projektów Adobe, które wskazują bardzo ciekawą drogę rozwoju i przyszłość aplikacji kreatywnych.

Projekt Gap Stop

Mała rzecz a cieszy. Funkcja, dzięki której pozbywamy się z nagrania wszelkich “…yyy…”, “…eee…”, “…aaa…” (ci, którzy oglądali czasem moje tutoriale lub MF Hangouts wiedzą o czy mówię ;)) i innych monosylabicznych przerywników, w sposób płynny, szybki i automatyczny, jednocześnie nie tnąc materiału na części.

Projekt Time of Day

Dzięki zebraniu ogromnej biblioteki nagrań timelaps algorytm jest w stanie zmienić porę dnia w naszych zdjęciach. Dzięki temu Golden Hour dla fotografów może trwać całą dobę.

Projekt Defog

Programiści Photoshopa opracowują dodatek/metodę usuwania mgły ze zdjęć. Nie mówimy tu tylko o typowej mgle, a le również o atmosferycznym “zamgleniu zdjęć”. Dzięki temu dodatkowi możemy usuwać taką mgłę przy pomocy jednego kliknięcia jak i również ją dodawać, a wszystko to z uwzględnieniem perspektywy i kolejnych planów zdjęcia.

Patrząc na poziom zaawansowania tego projektu myślę, że wkrótce możemy się spodziewać tej funkcji na stałe w Ps.

Projekt 3D Photo Magic

Program skanuje nasze zdjęcia tworząc model 3D przestrzeni, dzięki czemu w szybki i prosty sposób możemy dodawać modele 3D do zdjęcia, zmieniać głębię ostrości zdjęcia, czy intensywność świateł. Zobaczcie sami.

Projekt Photoshop Web Editing

Czyżby koszmar osób zdezorientowanych wprowadzeniem Creative Cloud miał się spełnić? Program Photoshop z poziomu przeglądarki bez instalowania na dysku komputera.

To oczywiście nie wszystkie projekty zaprezentowane podczas konferencji. Pełną listę prezentacji Sneaks znajdziecie ty: Adobe MAX 2014 Sneaks

Jak Wam się podoba droga, w którą będzie podążało Adobe? Modele 3D ze zdjęć w Photoshopie dzięki 3D Photo Magic, zaawansowane animowanie postaci w After Effects dzięki Animal – czy w tym kierunku powinny pójść aplikacje? Co sądzicie o tych projektach i które z nich najchętniej zobaczylibyście w kolejnych aktualizacjach Adobe Creative Cloud?

Zobacz co jeszcze działo się na Adobe MAX 2014:

MOBILNE PREMIERY OD ADOBE – ADOBE MAX 2014

NOWE WERSJE FLAGOWCÓW ADOBE – ADOBE MAX 2014