Nowe kreatywne tablety Cintiq Companion i Cintiq Companion Hybrid, przygotowane odpowiednio dla systemów Windows 8 i Android, dziś zaprezentowała firma Wacom. Dzięki tym urządzeniom profesjonalne projektowanie stało się mobilne.Cintiq-Companion-hybrid-wacom

Wyprzedzając trendy w społeczności grafików i reagując na częste sugestie swoich profesjonalnych klientów, dzięki nowej linii kreatywnych tabletów Cintiq Companion firma Wacom zapewnia twórcom nowe możliwości — teraz mogą pracować, gdzie zechcą, ponieważ nie ogranicza ich typowy dla stanowisk typu desktop brak mobilności.

Nowo wprowadzone dwa modele z linii Cintiq Companion umożliwiają profesjonalnym twórcom pracę w dowolnie wybranej lokalizacji. Linia Cintiq Companion obsługuje system Windows 8 oraz pełne wersje oprogramowania dla twórców, oferując wszystko, czego mogliby oczekiwać nabywcy produktów Wacom Cintiq. Z drugiej strony, Cintiq Companion Hybrid po połączeniu z komputerem Mac lub PC staje się tradycyjnym interaktywnym ekranem tabletem Cintiq — gdy jednak używa się go jako urządzenia przenośnego, działa jako samodzielny tablet Android™, zapewniający moc obliczeniową, która wystarcza do tworzenia wstępnych szkiców i obsługi pierwszych etapów procesu twórczego.

Nowe tablety zostały opracowane z myślą o zapewnieniu grafikom bezprecedensowej swobody tworzenia. Mimo pełnej mobilności zapewniają one również wszystko to, na co mogli liczyć dotychczasowi użytkownicy urządzeń Cintiq — wykorzystano w nich najważniejsze elementy z modeli Cintiq 13HD i Cintiq 22HD touch, takie jak dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości full HD, a także wyposażone w czujnik nachylenia pióro Wacom Pro Pen o 2048 poziomach nacisku.

Make the world your studio – twórz zawsze i wszędzie dzięki Cintiq Companion

Obecnie profesjonalni twórcy wymagają zapewniającego wysoką efektywność sprzętu i oprogramowania, które pozwoliłyby im na tworzenie w zróżnicowanym otoczeniu — w atelier, biurach klienta, na spotkaniach twórczych, a także w kawiarniach, samolotach i pociągach. Cintiq Companion wspiera swobodę twórczą, oferując wszystko, co potrzebne do produktywnej pracy nad grafiką i projektowaniem zarówno w studiu, jak i poza nim. Model ten to naprawdę potężna i wszechstronna mobilna stacja robocza — w tablecie zainstalowano system Windows 8, zaś jego sercem są procesor Intel® Core™ trzeciej generacji oraz karta graficzna Intel® HD Graphics 4000, które dają grafikowi pełnię możliwości niezależnie od tego, czy projektuje postać, czy retuszuje fotografię. Aby graficy mogli zawsze uzyskiwać doskonałe rezultaty, firma Wacom oferuje dwa modele. Jeden z nich posiada 8 GB pamięci i dysk SSD o pojemności 256 GB z systemem Windows 8, natomiast drugi 8 GB pamięci, dysk SSD o pojemności 512 GB i system Windows 8 Pro.

„Cieszymy się, że Cintiq Companion został zaprojektowany z myślą o potrzebach profesjonalnych grafików. Wspólnie z firmą Wacom współpracowaliśmy nad wyborem najlepszego połączenia cech, aby uczynić go doskonałą platformą mobilną dla programu Adobe® Photoshop®,” — mówi Maria Yap, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami firmy Adobe. „Cintiq Companion został zoptymalizowany pod kątem najnowszej wersji Photoshop Creative Cloud™ i zapewnia profesjonalnym grafikom sposób na wyjście ze studia — teraz mogą tworzyć tam, gdzie poczują największą inspirację”.

„Jesteśmy podekscytowani tym, że prowadzona przez cały zeszły rok ścisła współpraca z firmą Wacom zakończyła się wprowadzeniem Cintiq Companion” — mówi Chris Silva, dyrektor ds. marketingu notebooków premium firmy Intel. „Potężne, a jednocześnie kompaktowe procesory firmy Intel w połączeniu z ekspercką wiedzą firmy Wacom na temat tworzenia profesjonalnych, kreatywnych tabletów piórkowych pozwoliły na powstanie Cintiq Companion — produktu bardzo różniącego się od wszystkiego, co dotychczas zaprojektowano dla artystów potrzebujących profesjonalnego rozwiązania umożliwiającego rysowanie, szkicowanie, a nawet malowanie niezależnie od lokalizacji”.Cintiq-Companion---wacom

Cintiq Companion Hybrid – cyfrowy szkicownik dla osób w ciągłym ruchu

Dla osób takich jak ilustratorzy i projektanci, którzy chcą rysować, szkicować i malować w drodze, nie rezygnując jednak z możliwości korzystania z profesjonalnego oprogramowania po podłączeniu do komputera Mac lub PC, Cintiq Companion Hybrid oferuje rozwiązanie „2 w 1”. Po podłączeniu do komputera Mac lub PC model  Cintiq Companion Hybrid działa jak tradycyjny tablet Cintiq. Po odłączeniu doskonale nadaje się do lekkiej, spontanicznej pracy z wykorzystaniem aplikacji dla systemu AndroidTM. W tym wyposażonym w potężny procesor Nvidia® Tegra® 4 tablecie zainstalowano system Android Jellybean oraz specjalnie zaprojektowane oprogramowanie, takie jak nowy Wacom Creative Canvas do malowania i szkicowania czy Wacom Manga Canvas do pierwszych etapów tworzenia Mangi. Po powrocie do studia czy biura grafiki można następnie łatwo przesyłać do komputera lub bezpośrednio udostępniać w popularnych usługach chmurowych dzięki łatwemu w obsłudze, fabrycznie instalowanemu menedżerowi plików ASTRO File Manager™. Dostępne są dwie wersje modelu Cintiq Companion Hybrid — z pamięcią 16 GB i 32 GB.

Zarówno Cintiq Companion, jak i Cintiq Companion Hybrid posiadają wszystkie pozwalające zaoszczędzić czas funkcje i cechy, których oczekują od tabletów profesjonaliści, w tym nowe menu ekranowe, przyciski ExpressKeys, pokrętło Rocker Ring czy Radial Menu. Aby umożliwić prawdziwie mobilny styl pracy, w linii Cintiq Companion wdrożono wiele imponujących rozwiązań z zakresu komunikacji mobilnej, takich jak łączność WiFi, Bluetooth® (wersja 4.0 w przypadku Cintiq Companion i w wersja 3.0 w przypadku Cintiq Companion Hybrid), przednie i tylne kamery HD (odpowiednio 2 i 8 megapikseli), gniazdo słuchawek stereofonicznych oraz mikrofon do obsługi połączeń i filmów w streamingu.

Ponieważ zawodowi twórcy potrzebują komfortu i ergonomii, aby wytrzymać długie godziny pracy, oba produkty wyposażono w regulowaną i odłączaną podstawę, umożliwiającą cztery kąty ustawienia roboczego — od poziomego po pionowe.

„Nowa linia Cintiq Companion pozwala twórcom korzystającym z urządzeń przenośnych pracować bez uszczerbku na wysokiej jakości wymaganej w przypadku profesjonalnych projektów i grafik” — mówi Rüdiger Spohrer, wiceprezes Wacom Europe GmbH. „To linia prawdziwie przełomowych produktów, które zmieniają sposób pracy twórców, umożliwiając artystom i projektantom zagłębienie się w pracy nie tylko w tradycyjnym studiu czy biurze.”

Dostępność i ceny

Cintiq Companion będzie kosztował 1899,90 euro (wersja 256 GB) i 2399,90 euro (wersja 512 GB). Cintiq Companion Hybrid kosztuje 1399,90 euro (16 GB) oraz 1499,90 euro (32 GB). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Produkty będą dostępne w sklepach eStore firmy Wacom od połowy października. Zachęcamy do zapisania się na wstępne powiadomienie o wprowadzeniu Cintiq Companion pod adresem  http://eu.shop.wacom.eu/detail/index/sArticle/567 i  http://eu.shop.wacom.eu/detail/index/sArticle/566 w przypadku Cintiq Companion Hybrid.

Więcej informacji na temat Cintiq Companion można znaleźć na stronie firmy Wacom pod adresem  http://Cintiqcompanion.wacom.com/CintiqCompanion,

Model Cintiq Companion Hybrid opisano na stronie  http://Cintiqcompanion.wacom.com/CintiqCompanionHybrid 

Źródło: Materiały prasowe firmy Wacom