CAVALRY – przybywa na odsiecz motion designerom

Cavalry to zupełnie nowy projekt to – jak twierdzą autorzy pierwszy tego typu program na rynku. W pełni proceduralny, stworzony od podstaw przez motion designerów dla motion designerów. Czy ma szansę zatrząść światem ruchomych obrazów? Czy będzie w stanie zagrozić np. programowi After Effects?


Cavalry motion design

Brytyjskie studio Mainframe właśnie podzieliło się informacją, że od ponad roku pracuje nad zupełnie nowym narzędziem, zupełnie nowym programem do tworzenia animacji 2D. I jak twierdzą sami twórcy Cavalry jest to program do animacji 2D z możliwościami i elastycznością aplikacji do animacji 3D, ale z prostotą i łatwością użytkowania aplikacji 2D. 🙂

Samo studio nie jest studiem znikąd – poza swoim dorobkiem motion designerskim to oni stoją za stworzeniem tak znanych dodatków MESH (zestaw narzędzi motion designerskih do programu Maya) oraz dodatku Maya-After Effects live Link pozwalającego na pracę z projektami Maya w A więc można się spodziewać, że ich najmłodsze dziecko może namieszać.

Cavalry

Ktoś ostatnio mi zarzucił, że gdy mówię o motion designie to w zasadzie mówię tylko o Adobe After Effects no i czasem o Fusion, jednak gdyby się tak dobrze zastanowić to poza właśnie After Effects, Moho czy Hit Filem, no i nodowymi Fusion i Nuke – nie ma za dużego wyboru a i sam AE, który mimo wszystko najlepiej chyba się sprawuje w tego typu pracy potrzebuje dość sporej ilości dodatkowych pluginów czy skryptów, aby robić to, czego od niego oczekujemy efektywnie (np. DuiK czy Joystick n’ Slide i inne podobne). W takim świecie myślę, że Cavalry ma szansę wypełnić tę lukę.

Cavalry

Z dwóch tekstów informujących o projekcie możemy się dowiedzieć, że program oferuje wbudowane deformatory, rigowanie, data-driven animation. Twórcy wspominają e aplikacja skupia się przede wszystkim na prostocie działania i zupełnie nowym podejściu do animacji proceduralnej a wszystko to bez pisania skryptów, ekspresji czy pracy na nodach.

Cavalry

Pewnie rodzi się w Was pytanie – kiedy mogę program Cavalry dostać w swoje ręce? Tego jeszcze niestety nie wiem, ale jako że twórcy kompletują już teraz ekipę beta testerów to można się spodziewać, że projekt jest bliski ukończenia.

Jak tylko pojawią się nowe informacje – oczywiście będę o tym informował, dlatego też zapraszam do zaglądania na naszą stronę i social media (oraz włączenie powiadomień o nowych tekstach – ten symbol dzwonka w prawym dolnym rogu strony).

Więcej o projekcie znajdziecie pod tymi linkami:

Introducing Cavalry

The Magic of Cavalry