blogi-kreatywne-motionfreaks-prowadx-blogaKolejne dni i kolejne zmiany w serwisie Motionfreaks nadeszły. Tym razem pracowaliśmy od kilku tygodni nad nową wersją modułu blogowego oraz nad usprawnieniem i ułatwieniem prowadzenia blogów kreatywnych przez każdego z Was. A zmian jest wiele i mamy nadzieję że Was zadowolą.

Wprowadzając możliwość blogowania w serwisie Motionfreaks kilka tygodni temu (Prowadź bloga na MF) jednocześnie rozpoczęliśmy pracę nad udoskonaleniem systemu i wprowadzeniem nowych funkcjonalności dzięki którym użytkownicy będą mieli ułatwione i urozmaicone blogowanie.

Całość systemu została zupełnie zmieniona i zbudowana tak aby użytkownik/autor bloga kreatywnego miał możliwość prowadzenia go w prosty sposób, a jednocześnie mógł go konfigurować zależnie od swoich potrzeb.
Przejdźmy więc do krótkiego omówienia największych zmian w blogach kreatywnych serwisu Motionfreaks.

blogi-kreatywne-motionfreaks-prowadz-bloga-o-filmowaniu

Jedno konto – wszystkie usługi

Wszyscy którzy kiedykolwiek posiadali konto na Motionfreaks mogą bez problemu rozpocząć prowadzenie bloga korzystając ze swoich dotychczasowych kont. Każdy kto stworzy konto na Motionfreaks.pl otrzymuje dostęp i możliwość pisania nie tylko na swoim blogu, ale również i na naszym forum internetowym.

Własny blog i integracja ze społecznościami

Każdy kto chce prowadzić blog może dokładnie go opisać, wprowadzić meta dane dzięki którym blog będzie łatwiejszy do odnalezienia w wyszukiwarce Google, ale także połączyć swojego bloga i zintegrować go ze swoim kontem na Facebooku oraz Twitterze – dzięki czemu każdy post publikowany na blogu będzie publikowany automatycznie w serwisach społecznościowych autora.

Zarabiaj na swoim blogu

zarabianie-na-blogach

Zachęcamy do prowadzenia własnego bloga z wielu powodów z których najważniejszym naszym zdaniem jest dzielenie się własnymi przemyśleniami, własną wiedzą i umiejętnościami z innymi. Dajemy równocześnie każdemu możliwość 

dodatkowego zarabiania na prowadzeniu swojego wartościowego i ciekawego bloga. Każda osoba prowadząca swojego bloga od dziś może również skorzystać z możliwości wyświetlania reklam przy swoich postach na blogu i zależnie od częstotliwości publikowania i ilości czytelników zarabiać na prowadzeniu bloga. To autor bloga będzie decydował gdzie reklamy się mają wyświetlać i od jego aktywności i popularności bloga będzie zależało jak wiele zarobi. Więcej na temat : Zarabiabnie na blogach

SEO – Czyli jak się ubrać dla wujka Google

Każdy autor bloga od dziś ma również możliwość większej kontroli nad SEO swojego bloga, czyli większą kontrolę nad tym jak widzą nas wyszukiwarki internetowe i jak wysoko w Google nasz blog będzie widoczny. W związku z tym każdy autor bloga poza treścią postów, opisem bloga i jego tytułem ma możliwość (i tak naprawdę obowiązek jeśli chce aby więcej ludzi czytało jego wpisy) wpisania tzw. meta opisu oraz meta tagów dla całego bloga oraz tworzenia takich meta opisów i tagów dla każdego pojedynczego wpisu. Więcej na temat SEO i optymalizacja

Daj się obserwować i obserwuj innych.

blogi-kreatywne-motionfreaks pl-kanal-rss

W nowej wersji blogów na Motionfreaks.pl każdy blog posiada swój indywidualny kanał RSS dzięki któremu użytkownicy mogą skuteczniej śledzić nowe wpisy autorów. Dzięki zmianom również główny wątek wszystkich blogów posiada swój kanał RSS oraz każdy z tagów na blogu a także każda kategoria dzięki czemu możemy precyzyjnie wybrać kogo i co chcemy śledzić. Dodatkowo każdy indywidualny autor bloga może skorzystać z usługi Feedburner dzięki którym autor może precyzyjniej dopasować konfigurację swojego kanału RSS a i śledzić ilość obserwujących i kontrolować statystyki odwiedzin bloga. Więcej na temat Feedburnera

To największe i najważniejsze naszym zdaniem zmiany na blogach serwisu Motionfreaks.pl poza nimi oczywiście pojawił się wiele drobniejszych zmian takich jak bardziej rozbudowany edytor dla autorów blogów, możliwość autozapisu tekstów nad którymi pracujemy, możliwość podglądu wpisu przed jego opublikowaniem czy poprawienie licznika ilości wyświetleń danego wpisu i uczynienie go bardziej precyzyjnym. Oczywiście nie zaprzestajemy pracy nad udoskonalaniem całego naszego serwisu i blogów autorskich więc nowe funkcje z całą pewnością się jeszcze pojawią w związku z tym jeśli macie jakieś sugestie to bardzo prosimy o kontakt i sugestie.

Zapraszamy również do naszego blogowego działu FAQ w którym staraliśmy się odpowiedzieć na większość pytań odnośnie prowadzenia bloga i jego odpowiedniej konfiguracji. Zapraszamy do działu FAQ, a już wkrótce kolejny opublikujemy nowy dział FAQ: http://motionfreaks.pl/blog/faq-blogi na z informacjami na temat tego jak tworzyć i formatować wpisy na blogu tak aby były atrakcyjne wizualnie i ciekawe merytorycznie dla czytelników.