Blender 2.80 – zupełnie nowy i zdecydowanie lepszy

Kilka dni temu pod koniec lipca światło dzienne ujrzała nowa wersja programu Blender 2.80 – darmowego programu 3D. Mimo że nazwa wersji to 2.80 to z całą pewnością mogłoby to być 3.0 bo ilość nowości, zmian i ulepszeń naprawdę robi wrażenie.

Blender to jedyny poważny program do tworzenia 3D dostępny zupełnie za darmo, program funkcjonuje na rynku już od kilkunastu lat i przez lata zdobył sobie spore grono zwolenników. Program jednak sprawiał wrażenie dość skomplikowanego, często bardziej skomplikowanego niż jest to niezbędne. Obecna aktualizacja “uczłowiecza” ogromną ilość funkcji i cały program.

Blender 2.80 - wsparcie modelowania

Blender to z całą pewnością program wart zainteresowania, z naszego punktu widzenia, jako ludzi animujących 2D również, bo program zyskał zupełnie nowe pełne wsparcie dla animacji 2D.

Blender 2.80 - narzędzia do animacji 2D

Zobaczcie jak główne zmiany w programie Blender 2.80 podsumowuje Andrew Price – jeden ze znanych blenderowych “tutorialmejkerów” –  i trudno się z nim nie zgodzić. Blender 2.80 i zapowiedziane kolejne udoskonalenia w kolejnych wersjach z pewnością znajdzie się w arsenale wielu firm zajmujących się 3D.

Więcej na temat zmian i ich pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie programu: Blender 2.80 – nowe funkcje 

A pod poniższym linkiem znajdziecie program (na wszystkie platformy komputerowe) do pobrania: Blender 2.80 download 

Blender 2.80 - korekcja kolorów