„Dwóch braci Bik i Bak mieszkają wraz z rodzicami na odludnej wyspie. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń rodzice chłopców zostają porwani przez rozszalałe sztormem morze. Wraz z napotkanymi na swej drodze szalonym Dziadkiem Kurzxu i towarzyszącym mu stworkiem Ignacem wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż latającym statkiem w celu odnalezienia rodziców. „

bik i bak 5 mini

Tak oto prezentuje się fabuła nowego pełnometrażowego filmu animowanego prosto znad Wisły.

Za produkcję tejże animacji odpowiada utalentowane warszawskie Studio FUMI, założone w 2008 roku i od tamtej pory nieprzerwanie zajmujące się tworzeniem dzieł zarówno autorskich, jak również komercyjnych.

{vimeo}86173444{/vimeo}

Bik i Bak” zapowiada się naprawdę ciekawie, a całości dopełnia świetna, ręcznie rysowana grafika, która w połączeniu z zastosowaniem technik animacyjnych 3D nadaje produkcji nietypowy, a zarazem nietuzinkowy klimat. Chociaż do tej pory światło dzienne ujrzały jedynie dwa stosunkowo krótkie materiały, to już na obecnym etapie widać, iż całość przygotowywana jest w pełni profesjonalnie i w finalnej wersji będzie tylko lepiej.

bik i bak minibik i bak 2 minibik i bak 3 minibik i bak 4 minibik i bak 6 mini

W sieci pojawił się także materiał „making-of” animacji „Bik i Bak„, udostępniony przez twórców projektu, pokazujący jak wyglądały poszczególne etapy procesu tworzenia animacji i kształtowania się ogólnego wyglądu danych scen.

{vimeo}87843357{/vimeo}

Polecam zapoznanie się z powyższymi materiałami, jak również odwiedzenie oficjalnej witryny studia FUMI, gdzie znajdziecie także mnóstwo innych przykładów ich twórczości.

http://www.fumistudio.com/

Pierwszy plakat animacji:

bik i bak - plakat mini