mckeyNa łamach CGSociety ukazał się ciekawy artykuł opisujący specjalistę od efektów specjalnych Allana McKaya. W artykule można zleźć garść informacji na temat jego biografii. W skrócie napiszę, że jest on zdobywcą prestiżowych nagród w świecie efektów specjalnych.

Jego specjalnością są zniszczenia, ogień, dym i tym podobne zjawiska, do których wykorzystuje się głównie cząsteczki. W świecie CG dostał przydomek „Particle Guy” (gość od cząsteczek).

 

Tworzy tutoriale oraz daje wykłady na temat efektów specjalnych. Stworzył serię wysokiej jakości szkoleń, głównie związanych z ogniem. Na początku jego tutoriale dotyczyły pluginu Afterburn połączonego z systemem cząsteczek Particle Flow do 3ds maxa. Następnie jak na rynku pojawiło się FumeFX, to wykonał serię niesamowitych szkoleń związanych z tym pluginem. W swoich szkoleniach nie pominął także świetnego programu do symulacji m. in. cieczy jakim jest RealFlow.

Allan McKay pracował przy produkcji wielu hitów kinowych, teledysków, reklam telewizyjnych oraz gier. Założył studio „Catastrophic FX” specjalizujące się w tworzeniu zniszczeń. Aktualnie współpracuje z różnymi studiami filmowymi w Hollywood.
Polecam jego tutoriale oraz szkolenia, są na naprawdę wysokim poziomie. Co prawda szkolenia są płatne, ale warte każdego wydanego dolara. Pierwszy raz ponad 5 lat temu miałem styczność z jego szkoleniami dotyczącymi AfterBurna, który wykonał dla strony www.TurboSquid.com o nazwie Advanced Visual Effects i z ręką na sercu muszę przyznać, że były to jedne z lepszych tutoriali do jakich miałem dostęp w tamtych czasach. Informację o jego produktach oraz tutorialach można znaleźć głownie na jego stronie internetowej.

Zapraszam do lektury artykuł na CGSociety:
http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=5741

Strona Allana McKeya:
http://www.allanmckay.com/

Demo Reel:

https://www.youtube.com/watch?v=_OCH23pwC_o

Kanał vimeo z tutorialami:
http://vimeo.com/allanmckay/videos

Kanał youtube z tutorialami:
http://www.youtube.com/user/AllanFTMcKay

 

źródło: cgsociety.org