adobe200200Już za tydzień w Krakowie (4 czerwca) i Katowicach (5 czerwca) odbędzie się Adobe Video Day – ciekawy event dla wszystkich zainteresowanych branżą filmową, pasjonatów animacji i efektów specjalnych, pod patronatem MotionFreaks.pl. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 


Co to za impreza i po co tam być?


Spotkania Adobe Video Day to niezwykła impreza skupiająca ludzi na co dzień zajmujących się produkcją video, animacją, efektami specjalnymi oraz pasjonatów motion designu. Jej celem jest promowanie postprodukcji jako branży i możliwość swobodnej wymiany umiejętności, doświadczeń i pomysłów między uczestnikami. Pretekstem do dyskusji będą prezentacje przygotowane przez specjalistów z różnych dziedzin – Magdę Zimecką i Piotra Giżewskiego ze studia Orka Film, Kamila Rutkowskiego z The Chimney Pot, Mikołaja Valencię z Alvernia Studios, Grzegorza Róg z Eduweb oraz Piotra Walczyszyna, ewangelistę Adobe. Program jest naprawdę interesujący.

 

Gdzie i kiedy?

W skład imprezy Adobe Video Day wejdą dwa spotkania – pierwsze 4 czerwca w Krakowie, drugie – 5 czerwca w Katowicach. Odbędą się one w miejscach, które od zawsze przyciągały środowiska twórcze – w swobodnym klimacie klubów Fabryka (Kraków) i Oko miasta (Katowice). 

 

O czym będzie mowa?

ORKA FILM

Magdalena Zimecka i Piotr Giżewski ze studia Orka zaprezentują nowe technologie w post-produkcji filmów fabularnych (tworzenie tłumu, zimy, modyfikacje krajobrazu) na przykładzie scen z nagrodzonej na gdyńskim festiwalu produkcji „80 milionów”. Druga część prelekcji dotyczyć będzie dyskretnych efektów (synchronizacja efektów z procesem korekcji kolorów) w filmie „Obława” .

THE CHIMNEY POT

Kamil Rutkowski z The Chimney Pot zaprezentuje ewenement polskiej kinematografii – opowie o pracy nad filmem „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego. Ponad 75% ujęć w tej produkcji to ujęcia efektowe, co daje ponad 70 minut w 90 minutowym filmie. Kamil przybliży też bardzo skomplikowany proces digital intermediate wykonywany przy okazji tej produkcji.

ALVERNIA STUDIOS

W Katowicach o nowościach w postprodukcji filmowej opowie Mikołaj Valencia z Alvernia Studios – wielokrotnie nominowany na festiwalach reżyser animacji i VFX supervisor. Współpracował z większością głównych agencji w Polsce (w tym Ogilvy, Grey Studio, Publicis, Saatchi & Saatchi) produkując nagradzane spoty reklamowe dla marek takich jak Nestle i CocaCola. Jako VFX Supervisor kierował i nadzorował efekty specjalne w wielu polskich i amerykańskich produkcjach filmowych (m.in. Testosteron, Lejdis, Mistyfikacja, Essential Killing, Vamps).

EDUWEB

O nowych możliwościach programów Adobe Illustartor CS6 i Photoshop CS6 oraz Creative Cloud opowie certyfikowany ekspert Adobe Grzegorz Róg, który jako trener współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi w Polsce i za granicą. Prowadzi
popularny serwis eduweb.pl, w ramach którego tworzy kursy dotyczące tego oprogramowania. Współpracuje przy tworzeniu komercyjnych projektów dla największych domów agencji reklamowych w Polsce.

ADOBE

Piotr Walczyszyn – Adobe Developer Evangelist – przedstawi nowości w Adobe Premiere Pro. Na co dzień zajmuje się promowaniem najnowszych standardów internetowych takich jak HTML5, CSS3, JavaScript oraz technologii PhoneGap pozwalającej tworzyć aplikacje mobilne. Od lat specjalizuje się w tworzeniu wysoce interaktywnych bogatych aplikacji internetowych oraz aplikacji wieloplatformowych z wykorzystaniem środowisk Flash, Flex i Adobe AIR.Szczegółowy plan imprezy:


Adobe VD Kraków mini

 

 

Adobe VD Katowice mini


 

Wstęp wolny! Więcej informacji na temat wydarzenia na profilu imprezy w portalu Facebookhttp://www.facebook.com/AdobeVD. Zapraszamy!