Adobe uruchamia nowa usługę w ramach subskrypcji Creative Cloud – Adobe Portfolio, czyli prosty i atrakcyjny kreator stron portfolio online. Podczas ostatniej konferencji Adobe MAX dowiedzieliśmy się po raz pierwszy o planach a dziś usługa dostępna jest już dla każdego.

adobe-portfolio-nowa-usluga cc-2

Czym jest Adobe Portfolio?

Adobe Portfolio to prosty i intuicyjny edytor pozwalający na tworzenie galerii/portfolio na bazie kilku szablonów dostępnych na start. Aby stworzyć stronę nie musimy znać kodowania i tworzenia stron – wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i przy pomocy prostej edycji i zmiany parametrów strony.
Co ciekawe dzięki integracji Adobe Portfolio z Behance możemy synchronizować projekty pomiędzy usługami. Dodatkowo dzięki integracji z usługami Adobe Creative Cloud i aplikacjami Adobe w prosty sposób na stronie istnieje możliwość umieszczenia wszystkiego, co zostało stworzone przy ich pomocy np. fonty, grafiki, wideo itd.

adobe portfolio nowa usluga 2

Dotychczas wszyscy subskrybenci Adobe Creative Cloud mieli dostęp w ramach usługi do możliwości tworzenia stron/portfolio Behance ProSite i teraz do tych usług dochodzi Adobe Portfolio. Docelowo użytkownicy Adobe CC stracą dostęp do ProSite a ich miejsce zajmie Adobe Portfolio – data tej zmiany na tę chwile nie jest jeszcze znana.

Kto będzie miał dostęp do Adobe Portfolio i za ile?

Adobe Portfolio jest dostępne dla posiadaczy dowolnej usługi Creative Cloud, czyli niezależnie od tego czy będziemy subskrybentami pełnego pakietu CC czy pojedynczej aplikacji czy CC dla fotografów.
Zapraszamy do promowania swojej pracy:

ADOBE PORTFOLIO