Po wielu zapowiedziach i dość długim oczekiwaniu właśnie na światło dzienne wyszły najnowsze aktualizacje programów Adobe spod znaku Creative Cloud. Po dość długim królowaniu wersji 2015 teraz pojawiły się wersje Creative Cloud 2017. A co się zmieniło i czy warto aktualizować – o tym poniżej.

adobe-creative-cloud-2017-x

Oczywiście każda osoba, która posiada subskrypcję Creative Cloud może bezproblemowo aktualizować (lub zainstalować jednocześnie wersję poprzednią oraz najnowszą) swoje programy do najnowszej wersji, a każda osoba, która jeszcze nie posiada Creative Cloud – w tej chwili, gdy zakupi subskrypcję (niezależnie od tego czy jest to wersja dla firm, wersja zwykła czy studencka) otrzyma dostęp do najnowszych wersji programów.

Adobe After Effects CC 2017

Oczywiście zaczynamy naszą subiektywną prezentacji nowości w Creative Cloud 2017 od naszego ulubionego programu, czyli After Effects, a tu nie tyle jakaś wielość wodotrysków, ale to, co z pewnością zadowoli wielu “starych wyjadaczy”, czyli zdecydowana poprawa wydajności programu. Ale po kolei.

Team Projects – nowa funkcja – na ten moment w wersji beta – pozwalająca na szybką i w zasadzie bezobsługową pracę nad jednym projektem w grupach, jednocześnie. Funkcja dostępna również dla Premiere Pro oraz Prelude.

Wewnętrzny renderer Cinema 4D – od teraz tworząc kształty czy teksty w 3D możemy skorzystać z ciągle dostępnego dodatku Cinema 4D Lite przez plugin Cineware, przy pomocy znanego już RayTracingu, ale od tej wersji również z możliwości stworzenia efektu 3D przy pomocy silnika renderującego C4D, ale wewnątrz AE bez potrzeby otwierania interfejsu C4D Lite.

Poprawa odtwarzania materiałów wideo – w tej chwili w zasadzie każdy materiał można odtworzyć real-time bez potrzeby oczekiwania na zapisanie w cache

Kanał alfa z AME – program Adobe Media Encoder od tej wersji jest w stanie eksportować materiały z kanałem Alfa – również kompozycje z AE

Maxon Cineware 3.1 – najnowsza wersja dodatku pozwalającego na połączenie C4D i AE a w niej poprawa stabilności i renderowania Open GL

Adobe Premiere Pro

Następne, o czym kilka słów chcielibyśmy powiedzieć od Adobe Premiere Pro – czyli najlepszy program do edycji wideo i montażu na rynku.

Adobe Character Animator CC

Podsumowując wszystkie zmiany można powiedzieć … SZYBCIEJ… program działa szybciej, stabilniej i płynniej. Jeśli nie mieliście okazji skorzystać z tego programu wcześniej – nadszedł najlepszy czas na to, bo Character Animator nie wybiera się nigdzie i prawdopodobnie powoli stanie się standardem w animowaniu postaci.

Więcej na temat nowych wersji oraz pomocy z nowymi programami uzyskacie na stronach Adobe forums: https://forums.adobe.com/welcome oraz oficjalnej stronie pakietu: Adobe CC

Najnowszy pakiet możesz kupić tu: Adobe Creative Cloud Subscription