Adobe Content Aware Fill dla wideo jeszcze lepsze dzięki Mocha

Content Aware Fill dla wideo zagościło w najnowszej aktualizacji Afer Effects 2019 i sprawuje się naprawdę nieźle, ale okazuje się, że w połączeniu z dodatkiem Mocha (który jest również częścią AE) może działać jeszcze lepiej.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czym jest Content Aware Fill dla wideo zapraszam tu: CAF w AE – a mówić krótko jest to znane z Photoshopa tzw. Inteligentne wypełnienie, ale dla wideo.

Mocha i Mocha Pro to dodatki będące jednymi z najlepszych na rynku tzw. Planar Trackerami i od kilku już wersji Mocha jest częścią After Effects, co zdecydowanie zwiększa możliwości trakowania czy stabilizowania obrazu w Adobe After Effects.

mocha after effects

Jak się okazuje Mocha (oraz Mocha Pro, która dostępna jest, jako odrębny plugin) w połączeniu z Content Aware Fill w AE daje jeszcze lepsze rezultaty od standardowego maskowania i trakowania (śledzenia masek) masek. Zobaczcie z resztą sami:

Dzięki takiemu połączeniu możemy edytować i usuwać niepożądane obiekty nawet z najtrudniejszych ujęć i scen.

Adobe After Effects wraz z CAF i Mocha w najnowszej wersji dostępny jest w subskrypcji: Pobierz After Effects Creative Cloud