Właściciele firmy The Foundry już w zeszłym roku wspominali o sprzedaży firmy, co wzbudziło sporo dyskusji w środowisku i stało się powodem spekulacji dotyczących potencjalnych zainteresowanych kupnem. Coraz bardziej prawdopodobnym staje się, że to Adobe może być nowym właścicielem The Foundry.

adobethe-foundry-200m

Brytyjska firma The Foundry istnieje od 1996 roku i jest odpowiedzialna za stworzenie i rozwijanie takich m.in. programów jak Nuke, Modo, Mari czy Katana. Firma na dzień dzisiejszy ma ponad 20 tysięcy klientów, wśród których znajdują się Warner Bros, Sony Pictures czy Pixar. Narzędzia od The Foundry używane są w największych hollywoodzkich produkcjach. Od zeszłego roku firma jest na sprzedaż a właściciele spodziewają się sumy pomiędzy 150 – 200 milionów funtów.

Firma Adobe, jako potencjalny kupiec pojawiała się oczywiście w spekulacjach i dyskusjach na forach branżowych, a kilka godzin temu portale zaczęły donosić o tym, że Adobe na poważnie szykuje się do przejęcia The Foundry.

Jak sądzicie? Czy The Foundry w rękach Adobe to dobry pomysł? Co powiedzielibyście, aby do Waszych abonamentów Creative Cloud trafiły Nuke czy Katana?

Jak tylko będziemy mieli więcej informacji na ten temat – oczywiście poinformujemy Was o tym.

Więcej na temat Adobe zainteresowanego kupnem The Foundry:
tlelegraph.co.uk 

newtek.com

community.thefoundry.co.uk