Menu

Natron 2 - tutoriale i poradniki

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa wersja programu Natron 2 - zupełnie darmowego i open sourceowego programu do compositingu jednak wiele osób nie zna go a system pracy na nodach wiele osób przeraża. Poniżej w jednym miejscu znajdziecie naszym zdaniem najbardziej kompletne i ciekawe poradniki prezentujące program Natron i jego możliwości.

natron-2-tutoriale-i-poradniki

O programie Natron 2 mogliście przeczytać dziś na naszej stronie w artykule: NATRON 2 - DARMOWY I DO PROFESJONALNEGO COMPOSITINGU i tam tez znajdziecie pełne informacje na temat najnowszej wersji oraz linki do pobrania programu. A teraz skoro już zainstalowaliście program i go odpaliliście zapraszamy do tutoriali.

Natron 101 - czyli o compositingu na nodach

Dość obszerny, bo trwający ponad 50 minut poradnik przybliżający obsługę i możliwości programu Natron, ale i omawiające ogólne zagadnienia dotyczące pracy z programami opartymi na nodach - co z całą pewnością przyda się również osobom chcącym w przyszłości rozpocząć pracę z programami takimi jak Fusion, Flame czy Nuke.

Jeśli chcecie pracować krok po kroku z tutorialem tu znajdziecie pliki źródłowe wykorzystane w nim: Tutorial source files

Natron for Beginners

Seria dość wnikliwie tłumaczących poszczególne możliwości oraz poszczególne funkcje programu Natron w postaci wideo tutoriali tworzona przez kanał youtube Chander Ruzzi Tutorials. Oczywiście nowe tutoriale będą się pojawiały z biegiem czasu u nas jak i na kanale ich twórcy.

Odrobine bardziej zaawansowany tutorial tego samego autora omawiający zagadnienia związane z integrowaniem programu Natron z programem Blender

Kluczowanie i komponowanie w Natron

Rotoskopowanie - Rotoshapes node

Trackowanie materiału wideo - Point tracker node

Powyższe tutoriale powinny nawet osobom, które nigdy nie miały nic wspólnego z tym programem czy nawet z compositingiem i pracą z materiałem wideo opartym na nodach powinny rozjaśnić podstawy i zachęcić Was do pracy i eksperymentowania z zupełnie darmowym potężnym narzędziem, jakim jest Natron 2. Oczywiście jak tylko będą się pojawiać nowe ciekawe poradniki czy nowe wersje programu - będziemy was o nich informować.

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt