Menu

Kamera i 3D w Adobe After Effects

praca-3d-w-adobe-after-effectsAdobe After Effects to, jak wszyscy wiedzą, program do animacji 2,5D, o czym często zapominamy, traktując go jako narzędzie 2D lub chcąc go używać do animacji 3D. Poniżej kilka słów oraz tutorial, które z pewnością przypomną wszystkim, czym jest AE i jak w jego przestrzeni pracować.

Andrew Devis w ciągu ostatnich kilku dni udostępnił pięcioczęściowy zestaw tutoriali/poradników dotyczących pracy  z programem Adobe After Effects w przestrzeni 3D programu i pracy kamery. Teoretycznie jest to dość podstawowa wiedza, ale często odnoszę wrażenie, że o niektórych elementarnych aspektach zapominamy. Kurs dość dobrze systematyzuje wiedzę na temat 3d, animacji kamery oraz precyzyjnego ich ustawiania.

Praca z 3D w AE - część  1 - tworzenie sceny 3D

Praca z 3D w AE - część  2 - statyczny system drobin (particle)

Praca z 3D w AE - część  3 - techniki animacji kamery

Praca z 3D w AE - część  4 - precyzyjna konfiguracja i animowanie kamery

Praca z 3D w AE - część  5

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # CorazX 2012-03-19 09:19
Fajne... ale to takie podstawy podstaw ... w sumie to samo co w tych Waszych poradnikach tu na stronie tylko że po angielsku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # PixPix 2012-03-19 17:44
Dzieki ,,, dawno na pingerze nic nie pisaliście ale dzięki za te tutoriale... właśnie czegoś takiego szukałem ... dopiero zaczynam swoją pracę z animacją więc są jak znalazł.
Dzięki,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt