Menu

Shatter wg. Kramera i nie tylko

Crumble-effects-video-copilot_miniKolejny zupełnie nowy tutorial ze stajni Andrew Kramera i Video Copilot prezentuje dość twórcze wykorzystanie dodatku Shatter. Przy tej okazji warto sobie przypomnieć o jego istnieniu i zacząć wykorzystywać ogromne możliwości.

Procedural Crumble to już kolejny tutorial, w którym A. Kramer odkrywa przed użytkownikami AE nowe możliwości wykorzystania często niedocenianego dodatku Shatter. Wcześniej wykorzystywał go również w swoim tutorial Planet Explosion.

Wynikiem nowego poradnika jest film:

A oto sam tutorial:

Crumble-effects-video-copilot-fee-tutorial

Oraz pliki projektu do pobrania:

pobierz

Wszystkich zainteresowanych wyciśnięciem wszystkiego, co jest tylko możliwe z Shattera zapraszamy do naszego artykułu Shatter od podszewki - darmowe tutoriale, w którym znajdziecie tutoriale autorstwa samego twórcy dodatku.

Zapraszamy również do zapoznania się z poradnikami:

Rozbijane szkło w After Effects:

Źródło: layersmagazine.com/

3d tekst przy pomocy AE:

 Źródło: hottek.net

Personalizowanie map pęknięć:

Źródło: batchframe.com

Rozpadające się ciało: 

 Źródło: ae.tutsplus.com/

Jak widać w powyższych przykładach 3D jest możliwe w Adobe After Effects - wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać. Mamy nadzieję że powyższe tutoriale pomogą Wam zgłębić program i podzielicie się efektami pracy z Shatterem w komentarzach.

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt