Menu
Robert Dunst

Robert Dunst

Pasjonat efektów specjalnych, animacji komputerowej i wszelakiej twórczości cyfrowej. Wliczając w to duże zainteresowanie kinem, nowymi technologiami, sportem (a w szczególności piłką nożną), czy też muzyką, staję się powoli "multihobbystyczny". A to dopiero początek...
URL strony:

Interstellar – galaktyczne efekty specjalne

Interstellar to jeden z najbardziej realistycznych obrazów sci-fi. Tak, jest to pojęcie dość abstrakcyjne, ale jakkolwiek by ono nie brzmiało i jak bardzo nie byłyby podzielone zdania na temat tej produkcji, tak trzeba przyznać, że specjaliści od efektów specjalnych odrobili swoje zadanie domowe. Można stwierdzić bez cienia wątpliwości, że rezultat ich pracy jest oszałamiający i warty przynajmniej nominacji do Oscara. Byłem zachwycony „Grawitacją” i uważam, że statuetka została przyznana prawidłowo. Teraz chyba jednak popadnę w „Interstellaromanię” i bez ogródek stwierdzę, że „jest nowy szeryf w mieście”. Zapraszamy do analizy (najciekawszych) efektów specjalnych w najnowszym filmie brytyjskiego reżysera.

interstellar-głowne

Widowiskowy powrót Wojowniczych Żółwi Ninja

Do sieci wypłynął pierwszy zwiastun długo wyczekiwanego Teenage Mutant Ninja Turtles, czyli nowej produkcji opowiadającej o przygodach niesamowicie popularnych Wojowniczych Żółwi Ninja.

Teenage Mutant Ninja Turtles

Mr Hublot - pogromca Disneya i zdobywca Oscara

Oskary zwykle promowane są kategoriami związanymi bezpośrednio z aktorskimi kreacjami, mniej lub bardziej oryginalnymi scenariuszami, reżyserią w różnym wydaniu, zdjęciami, muzyką. Wymieniać moglibyśmy jeszcze długo, a w świadomości przeciętnego kinomana i sympatyka wizualnych doznań nie pojawiłaby się odpowiedź na to, która produkcja zdobyła statuetkę za najlepszy krótkometrażowy film animowany. Wielkim zwycięzcą okazał się obraz pod tytułem „Mr Hublot” i choć pasjonatom animacji film ten nie jest prawdopodobnie obcy, tak zdecydowanie warto zaznajomić całą resztę z tymże dziełem.

Mr Hublot - pogromca Disneya i zdobywca Oscara

Bik i Bak – animacja w polskim stylu

„Dwóch braci Bik i Bak mieszkają wraz z rodzicami na odludnej wyspie. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń rodzice chłopców zostają porwani przez rozszalałe sztormem morze. Wraz z napotkanymi na swej drodze szalonym Dziadkiem Kurzxu i towarzyszącym mu stworkiem Ignacem wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż latającym statkiem w celu odnalezienia rodziców. „

bik i bak 5 mini

Tak oto prezentuje się fabuła nowego pełnometrażowego filmu animowanego prosto znad Wisły.

Lekcja efektów specjalnych z Douglasem Trumbullem

Gdy mistrz przemawia, reszta słucha. W trakcie specjalnego wykładu dotyczącego filmu, telewizji, wszelkich form obrazu i przekazu oraz nowych mediów, studenci i wykładowcy z kanadyjskich uniwersytetów mieli okazję spotkać i posłuchać prawdziwą ikonę kina – Douglasa Trumbulla.

Douglas-Trumbulle-vfx-master

Nauka filmowania od Janusza Kamińskiego

Każda scena w dobrze wykonanym filmie zawiera dziesiątki przykładów tego, jak sztuka kinematografii może oddziaływać na widza i jeszcze bardziej przyciągać go w stronę opowiadanej historii i bohatera. Wszystko co musisz zrobić, to studiować te filmy i być gotowym na naukę, aby stać się lepszym operatorem filmowym.

kinematografia-janusz-kaminski- 1

Budżetowa kamera od JVC z technologią 4K

Technologia 4K (oficjalne zwana Ultra HD) to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Następca High Definition zdominował tegoroczne CES (Consumer Electronics Show) odbywające się w Las Vegas, wskazując, iż właśnie wkroczyliśmy w nową erę, a obecny rok będzie przełomowym dla telewizorów w rozdzielczości 4K. Na polu kamer cyfrowych technologia ta również jest obecna już od jakiegoś czasu, lecz wybór w dalszym ciągu jest nieco ograniczony.

JVC-4K-Camcorder-2

Niezwykły świat z kartonu

Blackmagic Design (Australijska firma zajmująca się wytwarzaniem sprzętu do zastosowań radiowo-telewizyjnych oraz produkcji wideo) podała do wiadomości, że „Me+Her”, czyli krótkometrażowy film typu live action, mający premierę na trwającym właśnie Sundance Film Festival był kręcony za pomocą kamer Blackmagic Cinema (MFT) oraz Pocket Cinema.

cardboard black magic 2

CGI z Wall Street

Chociaż wydawać by się mogło, że w filmie z gatunku kryminału, bądź komedii (a już w szczególności biografii) efekty specjalne nie grają żadnej roli, to jednak „Wilk z Wall Street” jest nimi bardziej przepełniony, niż nam się zdaję.

wilk-z-wall-street-fx

Igrzyska w Soczi według Bagińskiego

Stacja BBC Sport rozpoczęła emisję oficjalnego zwiastuna XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, których otwarcie nastąpi już niedługo, bo 7 lutego. Za jego reżyserię odpowiada nasz rodak – Tomasz Bagiński (nominowany do Oskara w 2003 roku za „Katedrę”). Produkcją zajęły się ekipy Platige Image oraz Juice.

igrzyska-soczi-tomasz-baginski

Subskrybuj to źródło RSS

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt