Menu

Kurs Cinema 4D od Eduweb - recenzja

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o nowym kursie wideo dla programu Maxon Cinema 4D od Eduweb i znanego wszystkim Jerzego Drozdy Jr. a dziś tak jak obiecaliśmy nasza krótka subiektywna recenzja tegoż produktu. Zapraszam. 

cinema-4d-kurs-eduweb-drozda

Co zawiera kurs Cinema 4D od Eduweb? 

Kurs dostępny jest w dwóch dystrybucjach - w wersji online do pobrania na nasz komputer, oraz w wersji DVD (tzw. pudełkowej). Kurs zawiera prawie 16 godzin edukacyjnego materiału wideo dotyczącego Cinema 4D. Kurs stworzony jest przez Jerzego Drozdę Jr. zwanego Maltaannonem - człowieka znanego z kursów i tutoriali Adobe After Effects i wszelkiej maści ruchomych obrazków. Kurs zawiera kompletne kompendium wiedzy pozwalającej każdej początkującej w świecie 3D osobie zacząć przygodę z programem Cinema 4D. 

Obrałem kurs na C4D z Eduweb 

I właśnie, dlatego tak długo musieliście czekać na naszą recenzję kursu gdyż postanowiłem przejść cały kurs od A do Z od wstępu aż do ostatniej lekcji. Kurs to 16 godzin, więc chwilę jego przejście musiało potrwać.  

Pierwsze dwie kwestie, które rzucają się bardzo mocno w oczy po zetknięciu z kursem to fakt, że każde z najważniejszych zagadnień programu Cinema 4D zostało opracowane dość wnikliwie i szczegółowo a druga kwestia to fakt autorstwa kursu. Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję korzystać z kursów Jerzego z pewnością i tu nie będzie zawiedziony. 16 godzin z Maltaannonem to z całą pewnością dobrze i bardzo ciekawie spędzony czas. 

Czy dopłynąłem do portu? 

Czyli czy ten kurs jest dla mnie. Tak jak już wielokrotnie pisałem i mówiłem - nie jestem specem od 3D - moim konikiem i głównym narzędziem pracy jest Adobe After Effects, ale oczywiście od czasu do czasu pracuje z modelami 3D i różnymi programami. Sam twórca omawianego kursu mówi, że jest on przeznaczony dla osób zielonych, oraz takich, które nie czują się zbyt pewnie w świecie 3D. Zielony, co prawda raczej nie jestem, ale mimo tego kurs wydał mi się ciekawy i przede wszystkim bardzo rzeczowy i co bardzo ważne - informacje w kursie podawane są w taki sposób, aby tę wiedzę móc wykorzystać przy pracy z innymi programami.  

Komu przyda się kurs Cinema 4D od Eduweb i dlaczego? 

Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które potrzebują typowego elementarza obsługi programu - czyli dla tzw. zielonych, a także dla osób, które potrzebują utrwalenia swojej wiedzy z zakresu obsługi Cinema 4D.  

cinema-4d-kurs-eduweb-2

A dlaczego osoby, które jeszcze nie miały do czynienia z grafiką i animacją 3D - a pracują już z Adobe After Effects powinny zacząć właśnie od kursu Cinema 4D? Tu powody są również, co najmniej dwa. Pierwszym z nich jest fakt, że C4D doskonale się integruje z After Effects - głównie dzięki dodatkowi Cineware w AE - a bardzo wiele wskazuje na to, że ta integracja i współpraca pomiędzy Adobe i Maxon będzie się pogłębiała z każda kolejną wersją.  

Poza tym - i to jest jeden z kolejnych powodów, dla których osobiście polecam właśnie Cinema 4D jest przyjemność płynąca z pracy z tym programem. Wiem, że to, co w tej chwili powiem jest ogromnym uproszczeniem - z którym nie każdy musi się zgodzić - ale kilkukrotnie używałem tego porównania w stosunku do After Effects i Adobe Flash i pasuje ono idealnie do C4D i innych programów. Z grafiką 3D jest trochę tak jak z malarstwem - używając Cinema 4D mam wrażenie, że siadam przed sztalugą z kompletem doskonałej, jakości pędzili, farb i mediów malarskich i zaczynam malować. Używając innych programów - powiedzmy 3ds MAX czy Blender - mam wrażenie, że siadam przed sztalugą i zanim zacznę malować muszę sobie wystrugać pędzle, znaleźć odpowiednie do nich włosie oraz znaleźć odpowiednie pigmenty i samodzielnie utrzeć farby z odpowiednimi rozpuszczalnikami. 

A podsumowując...

cinema-4d-kurs-eduweb-3

Oczywiście nie mówię, że to zła metoda pracy i oczywiście nie twierdzę, że każdy musi się ze mną zgodzić, ale osobiście -idąc dalej w stronę malarskiej analogii - stając przed sztalugą chciałbym tworzyć i czuć się artystą, a nie chemikiem i drwalem, który musi stworzyć narzędzia, na których będzie pracował - dlatego właśnie najczęściej używam Adobe After Effects i Cinema 4D, a nie Adobe Flash i 3ds MAX. A wracając do samego kursu od Eduweb - oczywiście polecam. 

Strona Eduweb z kursem: Cinema 4D

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt