Menu

Manfrotto 055XPROB i Manfrotto 701HDV - recenzja statywu do DSLR

manfrotto

Dziś prezentujemy długo zapowiadaną wideorecenzję statywu do filmowania DSLR Manfrotto złożonego z nóg Manfrotto 055XPROB i głowicy Manfrotto 701HDV. Zapraszamy do oglądania!

 


Jeśli jesteś w trakcie kompletowania sprzętu do filmowania lustrzankami i nie wiesz, na jaki statyw się zdecydować, zapraszamy do obejrzenia poniższej recenzji. Film prezentuje nie tylko parametry techniczne zestawu firmy Manfrotto, ale i możliwości, jakie daje w praktyce. A jest ich naprawdę wiele... Jeśli poszukujesz rozwiązania taniego, a zarazem wydajnego i porządnego - zapraszamy do obejrzenia poniższej recenzji zestawu Manfrotto 055XPROB + 701HDV. 

 

Parametry techniczne Manfrotto 055XPROB:

Długość nóg po złożeniu: 65 centymetrów

Waga nóg: 2,2 kg

Najniższa wysokość statywu: 10 centymetrów

Najwyższa wysokość statywu: 180 centymetrów

Udźwig nóg: 7-8 kilogramów

Parametry techniczne głowicy Manfrotto 701HDV:

Wysokość głowicy: 10 centymetrów

Udźwig głowicy: 4-5 kilogramów

Komentarze  

 
-2 # Julass 2012-06-26 16:33
A ja i tak upieram się przy statywie Benro A-297EX. Cena nieco niższa, a zastosowań o wiele więcej. Co do minimalnej wysokości to problem można rozwiązać filmując materiał do góry nogami. Poniżej małe porównanie:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OiqD7v9mKPY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+3 # Kamil Kryński 2012-06-26 19:15
Gratuluje recenzji, wyszła bardzo fajnie :)
Jednak póki co, trochę czasu minie zanim będę mógł pozwolić sobie na taką zabawkę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+2 # Tobikon 2012-07-25 09:52
Ten statyw sprawdza się nie tylko w roli klasycznego statywu ale także jako namiastka steadicamu. Dzięki niezależnie odchylanym nogom można jedną wykorzystać jako uchwyt, a dwie pozostałe jako przeciwwagę dla sprzętu na nim zamocowanego. Pewność chwytu zapewniają gumowane chwyty na dwóch nogach. Wystarczy trochę wprawy i możliwe jest osiągnięcie dynamicznych i całkiem stabilnych sekwencji. Dzięki tej odchylanej kolumnie całkiem przyjemnie można na nim wykonywać również także trochę "partyzancko" ale jednak skutecznie fotografię anaglifową. Także za tą cenę całkiem szeroki wachlarz zastosowań dla tego statywu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt