Menu
Michał Jangas

Michał Jangas

Google+

URL strony: http://jangas.pl/

O nas

MotionFreaks.pl jest serwisem powstałym z inicjatywy grupy ludzi zakręconych na punkcie filmu, animacji i multimediów. Już od 2010 roku naszą misją jest popularyzacja zagadnień związanych z cyfrową obróbką obrazu i wprowadzaniem go w ruch. W formie newsów i artykułów mówimy o rzeczach nam i innym ludziom z branży bardzo bliskich – podrzucamy najbardziej wartościowe tutoriale, inspirujemy innych do pracy, informujemy Was o nowinkach ze świata motion design.
Jedną z naszych pasji jest animacja, dlatego duża część tekstów w portalu MotionFreaks.pl dotyczy najnowszych produkcji ważnych polskich twórców, oprogramowania do animacji 3D i sposobów na uzyskanie ciekawych efektów w tych programach. Tematem, któremu poświęcamy niektóre artykuły, jest historia animacji, ponieważ uważamy, że nie da się tworzyć w oparciu o nowatorskie rozwiązania, nie znając korzeni. Zobacz najbardziej inspirujące animacje na MotionFreaks.pl: http://motionfreaks.pl/czas-wolny/inspiracje
Montaż filmowy, filmowanie, a w szczególności filmowanie DSLR – oto kolejny krąg zainteresowań motionfreaków prowadzących nasz serwis. W efekcie, znajdziecie u nas garść tutoriali do programów takich jak Adobe Premiere Pro czy też Adobe After Effects, praktyczne rady dotyczące tworzenia filmu i postprodukcji, jak i informacje o festiwalach filmowych godnych uwagi czy też nagrania making of znanych światowych produkcji. Praktyczne porady dotyczące filmowania i nie tylko przeczytasz klikając w link: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/itemlist/tag/filmowanie
Choć zainteresowania naszej społeczności są szerokie, ogniskują się wokół ogólnie pojętego motion designu. Pojęcie to obejmuje szereg zagadnień związanych z cyfrowym wprawieniem materiału graficznego w ruch. O motion designie mówimy zawsze wtedy, kiedy mamy do czynienia z filmowaniem, produkcją video, ale i każdym rodzajem animacji. Ponieważ jest on ściśle związany z projektowaniem graficznym, nasze artykuły w dużej mierze zahaczają tematyką o tzw. still, czyli tradycyjnie pojętą grafikę komputerową.

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi do grafiki, animacji oraz obróbki video są pakiety oprogramowania Adobe Creative Suite, z Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro oraz Adobe After Effects na czele.

Pierwszy z programów służy do grafiki komputerowej i fotoedytowania, drugi to aplikacja służąca do nieliniowej obróbki materiału wideo. Najważniejsze zastosowania After Effects to z kolei animacja, efekty specjalne, postprodukcja , compositing, korekcja kolorów. Ponieważ jest to oprogramowanie, z którego korzystają profesjonaliści, staramy się ułatwić naszym użytkownikom przyswojenie jego obsługi. Dlatego zamieszczamy w serwisie autorskie tutoriale – After Effects z MotionFreaks.pl stanie się banalny! Zapoznaj się z najciekawszymi tutaj: http://motionfreaks.pl/tutoriale
Jedną z inicjatyw mających na celu poszerzenie społeczności motiondesignerów i jej integrację są Blogi Kreatywne MotionFreaks – możliwość niekontrolowanego publikowania pod własnym nazwiskiem lub nickiem w ramach serwisu MotionFreaks, promocji swoich działań, budowania własnej marki w sieci.
Załóż bloga na MotionFreaks.pl: http://motionfreaks.pl/blog/
Inną, świeższą tego typu inicjatywą ekipy MF są cotygodniowe spotkania live pod hasłem MF Hangouts, w ramach których poruszamy ważne dla społeczności tematy, przybliżamy podstawy podstaw tym mniej zaawansowanym, dyskutujemy z przedstawicielami innych serwisów z branży, odpowiadamy na pytania, wymieniamy opinie na czacie.
Obejrzyj nagrania ze spotkań: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/itemlist/tag/motionfreaks%20hangout
Napisz do nas i weź udział w spotkaniu: http://bit.ly/MFpytania

Computer Arts nr 6/2012

CA-6-2012 miniW numerze czerwcowym przeczytacie o nowych możliwościach, jakie przed projektantami otwierają publikacje tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych. Przedstawiciele studia Mi opowiadają, jak przygotowali intro do nowej serii gier na PlayStation Vita w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Zarabianie na zdjęciach

depositphotos- -zarabianie-na-stockach miniWszelkiego rodzaju serwisy ze stockową fotografią cz stockowymi materiałami wideo kojarzą się z jednym - z możliwością kupienia odpowiedniej grafiki czy fotografii potrzebnej do zrealizowania naszego projektu. Jednak takie materiały muszą się skądś brać  i tu pojawia się możliwość zarobienia kilku ekstra groszy dla każdego z nas kto lubi biegać z aparatem fotograficznym.

Computer Arts 5/12

CA 5 12 mini

W numerze majowym dowiecie się jak płynnie przejść od druku do projektowania na potrzeby internetu. Twórcy Sir Benfro opowiadają jak udało im się przekształcić tradycyjną książkę w interaktywną grę na iPhone'a. Czy projektowanie na platformę Android warte jest zachodu. W cyklu "Projektowy klasyk" zaprezentujemy słynne nowojorskie miętówki Choward's Violet. Prof. Piotr Jaworowski mówi o projektowaniu na warszawskiej ASP. Zapraszamy również do lektury recenzji aparatu Lumix DMC-G3 K oraz programów Poser 9 i Poser Pro 2012.


Polska premiera CS6 oraz Creative Cloud

CS6---polska-premiera-creative-cloud-creative-suite-6Wczoraj odbyła się oficjalna amerykańska premiera programów z najnowszego pakietu Creative Suite 6 oraz nowej usługi Creative Cloud. Dziś oficjalna polska premiera wraz z prezentacją nowych możliwości. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Computer Arts 4/12

CA 4 12 miniW numerze kwietniowym przedstawimy różne aspekty pracy dla branży muzycznej. Zaglądamy za kulisy powstawania serialu animowanego The Ministry of Courious Stuff. Rozmawiamy z Brianem Cannonem autorem okładek płyt dla zespołu Oasis. Opowiemy, co trzeba zrobić, aby zostać artystą koncepcyjnym i odnieść sukces na tym trudnym rynku.

COMPUTER ARTS NR 3/2012

CA-3-2012-miniW numerze marcowym opowiemy jak przygotować skuteczną kampanię marketingową w największym serwisie społecznościowym Facebook. Doradzimy, która cyfrowa lustrzanka sprawdzi się najlepiej w realizowaniu kreatywnych projektów.

Computer Arts 2/12

CA-02-2012-miniW numerze lutowym przybliżymy Wam najważniejsze zasady tworzenia znaków firmowych. Doradzimy, który tablet graficzny sprosta Waszym oczekiwaniom. Rozmawiamy z Rickiem Banksem na temat przyszłości projektowania. W naszej wędrówce po scenach projektowych odwiedzimy naszego zachodniego sąsiada - Niemcy.

Magazyn Kreatywny Bazar 03/2011

kreatywny-bazar-3Na stronie www.kreatywnybazar.pl dostępny jest już nowy, trzeci w tym roku numer e-boka KB. W wydaniu znajdziecie m.in: sporo informacji na temat ZBrush'a, a także trochę materiałów o compositingu. Ponad to w magazynie są wywiady i porady z zakresu efektów specjalnych w Photoshop'ie.

Subskrybuj to źródło RSS

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt