Menu

Praca w branży (7)

"Rzetelny Freelancer" nowy program portalu Zlecenia.przez.net

zpn 200-01Zlecenia przez net – portal którego nie trzeba przedstawiać żadnemu freelancerowi. Część z nas jest stałymi użytkownikami tej strony, zaglądamy tam codziennie w poszukiwaniu nowej pracy. Jednak pośredniczenie w komunikacji klient-wykonawca to nie jedyna funkcja tego portalu, oprócz szerokiej gamy zleceń oferuje on wiele przydatnych funkcji, Jedna z nich, o której rozmawialiśmy niedawno na naszym Hangoucie -   http://motionfreaks.pl/na-zywo/archiwum/item/829-gosc-specjalny-zlecenia-przez-net-motionfreaks-live-8 czyli program „Rzetelny Freelancer”, właśnie została wprowadzona w życie.

Czytaj więcej...

Oskary 2013 - Efekty specjalne na bruku

VFX-Solidarity---tworcy-efektow-specjalnych-strajkujaOskary, Oskary, Oskary - ostatnie 48 godzin było zdominowane informacjami o nagrodach, nagrodzonych i przegranych kolejnej gali rozdania statuetek Oskara. Niestety żadne polskie media nie zająknęły się na temat tego, co się dzieje z branżą VFX i jak - mimo że film Życie Pi zdobywa Oskara ze efekty specjalne to studio je tworzące bankrutuje.

Czytaj więcej...

Jak stworzyć showreel który przyniesie nam sławę

jak zbudowac showreel - poradnikW zasadzie, od kiedy istnieje Motionfreaks.pl to pojawiają się pytania na temat tworzenia własnego portfolio i showreel czy demoreel materiałów. I mimo że wielokrotnie odpowiadaliśmy - pytanie dalej się pojawia. Dziś, zatem krótki poradnik pt. “Jak zrobić showreel, który uczyni mnie sławnym?” Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

Zlecający kontra życie - realia freelancera

freelancer-kontra-firmaDawno nic nie było na temat pracy w branży, a przecież to jest jedną z ważniejszych rzeczy w naszej zabawie z "ruchomymi obrazkami" i właśnie do tego powinny nas inspirować ciekawe filmy i animacje które oglądamy codziennie. W związku z tym co prawda nie nasz tekst i nie do końca o pracy freelancera, ale coś co łatwo przełożyć na nasze potrzeby.

Czytaj więcej...

Jaką szkołę wybrać? Gdzie studiować?

jaka-szkole-wybrac-miniKażdy kiedyś chodził do jakiejś szkoły. Niezależnie od tego czy to podstawówka, gimnazjum, szkoła średnia, studia czy cokolwiek innego. Każda z tych szkół jest dobrą, a nawet doskonałą drogą do osiągnięcia tego, co chcemy w życiu robić. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego jak wykorzystamy ten czas.

Czytaj więcej...

Rozbudź wyobraźnię - czyli jak rozwinąć w sobie kreatywność i obudzić natchnienie

inspirationNie ma nic bardziej frustrującego dla twórcy niż brak pomysłu. Kiedy wiesz, że możesz zrobić wszystko... no właśnie, tylko co? Ileż to razy siedziałeś przed komputerem, nerwowo stukając placem w myszkę i zadając sobie denerwujące pytanie: co tu zrobić?

Czytaj więcej...

Pracuj z MF

pracuj-z_miniW zasadzie od zawsze w mniej lub bardziej prywatnych rozmowach jestem pytany o to jak zdobyć prace na naszym polskim rynku grafiki, animacji i VFX, lub jak się przygotować żeby mieć większe szanse na rynku pracy. I to najlepiej dobrze płatną i prestiżową. Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Czytaj więcej...

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt