Menu

Uwaga! Zanim zainstalujesz Adobe Creative Cloud 2015

Uwaga! Przeczytaj zanim rozpoczniesz instalowanie nowych aplikacji z pakietu Creative Cloud 2015.Zanim przejdziemy do omawiania nowości w Adobe After Effects, Premiere Pro czy Media Encoder to należy wspomnieć o dość sporej zmianie w mechanizmie instalowania nowych aplikacji z poziomu Creative Cloud.

adobe-creative-cloud-2015-instalowanie-head

Wiele osób narzekało, iż instalując nowe wersje na komputerze pozostawała wersja poprzednia programu np. After Effects. Dlatego też od dziś domyślnie, gdy instalujemy nową wersję programu - wersja poprzednia zostaje nadpisana.

Osobiście nie polecam Wam odinstalowywania. Nadpisywania wersji CC 2014 gdy dziś będziecie instalować wersję CC 2015. Aby pozostawić na komputerze wersję CC 2014 danego programu należy w ustawieniach zaawansowanych podczas instalacji np. AE odznaczyć Usuń Stare Wersje (patrz grafiki poniżej) a powodów tego jest kilka m.in

a) Pracujesz nad projektem/projektami z osobami, które jeszcze nie zaktualizowały swoich programów, przez co mogą pojawić się problemy z kompatybilnością pracy

b) Chcesz korzystać z funkcji, które nie są już dostępne w wersji najnowszej. Jak wiadomo każda wersja przynosi coś nowego, ale też funkcje uznawane za zbędne są usuwane.

c) Kompatybilność dodatkowych pluginów - (i to osobiście uważam za jeden z najważniejszych powodów) - z powodu zmian w architekturze działania programów np. w AE kompletne przepisanie części programu odpowiedzialnej za renderowanie, ale o tym za chwile - nie wszystkie dodatki będą działały prawidłowo, dodatkowo nie wszystkie dodatki - nawet te działające prawidłowo - nie zostały jeszcze aktualizowane tak, aby instalowały się w AE CC 2015 i ewentualnie muszą  być przenoszone ręcznie, co nie każdy potrafi zrobić i chce się w to bawić.

adobe-creative-cloud-2015-instalowanie

Dlatego też osobiście polecam skorzystanie z powyższej instrukcji i nie odinstalowywanie poprzednich wersji programów, na których najczęściej pracujemy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat nowości w aplikacjach Adobe Creative Cloud przejdź do poniższych artykułów:

APLIKACJE CREATIVE CLOUD 2015 JUŻ DOSTĘPNE - WIDEO

AKTUALIZACJA CREATIVE CLOUD 2015

Jeśli jeszcze nie posiadasz pakietu Creative Cloud zapraszamy tu: Kup Adobe Creative Cloud 2015 lub pobierz wersje demo programów, aby je testować przez 30 dni: Adobe CC 2015 Demo

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt