Menu

PDI DreamWorks zamyka studio i zwalnia ludzi

Gdy znalazłem tę informację na swojej skrzynce mailowej myślałem, że to jakiś żart lub po prostu prowokacyjny tytuł - niestety okazała się ona prawdziwą w 100 procentach. Firma DreamWorks Animations znana z produkcji takich dzieł jak Shrek, Jak wytresować smoka czy Madagaskar zostaje bezpowrotnie zamknięta a osoby w niej pracujące zwolnione.

dreamworks-zamkniete

W wydanym pisemnym oświadczeniu firma informuje o natychmiastowym zawieszeniu działalności i wstrzymaniu wszystkich realizowanych projektów filmowych – jedynymi filmami, które zostaną zrealizowane będą Kung Fu Panda (2016) oraz Trolls (2016) zostaną jednak zrealizowane przez podwykonawców.
Zwolnionych zostanie około 500 osób, z czego większość z największego studia firmy DreamWorks w Glendale w Kalifornii.

Jak widać kryzys i cięcia budżetowe zmuszają do drastycznych kroków nawet takich gigantów jak DreamWorks.

Więcej na temat: Cartoonbrew.com

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # Adam 2015-02-04 23:26
smutne :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt