Menu

Wkrótce darmowa wersja The Foundry Nuke

Kulka dni temu firma The Foundry zaprezentowała nowe wersje swoich flagowych programów NUKE, NUKEX i NUKE STUDIO w wersji 9, a teraz dowiadujemy się o tym, że już wkrótce wszystkie te programy będą dostępne do użytku zupełnie za darmo.

The-nuke-nukex-nuke-studio-9-free

Dla niewtajemniczonych osób Nuke to profesjonalny program do compositingu uważany za jeden z najlepszych zaraz koło programów Fusion, (który już jest dostępny za darmo, o czym pisaliśmy w artykule: FUSION 7 ZUPEŁNIE ZA DARMO) i Adobe After Effects.

Firma poinformowała, iż na początku 2015 roku zostaną udostępnione całkowicie za darmo wersje programów Nuke, Nukex i Nuke Studio dla każdego do użytku niekomercyjnego. Poinformowano także, że programy będą pozbawione kilku funkcji (jak np. ograniczenie eksportu do HD), ale takich, które nie powinny przeszkodzić w swobodnej nauce ich obsługi.

Zobaczcie, poniżej co ze sobą niosą nowe wersje tych programów:

Więcej szczegółów na temat darmowych programów - wraz z linkami do ich pobrania -  od The Foundry podamy, gdy programy zostaną zaprezentowane oficjalnie.

Swoją drogą taka informacja o kolejnym darmowym i prawie darmowym programie utwierdza mnie tylko w teorii, którą wygłosiłem niedawno na swoim blogu we wpisie: JAK ZMIANY W ADOBE ZMIENIŁY INNE FIRMY. Jak myślicie czy kolejne firmy chcąc konkurować z The Foundry, Blackmagic Design czy Adobe również pójdą w te ślady i jeśli tak to jak myślicie - które programy wkrótce staną się darmowe?

Źródło: The Foundry Nuke 9

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt